Przejdź do treści

Dwie prestiżowe nagrody dla Joanny Skrzypiec z Pracowni Książki i Fundacji Unikat za książkę „O emocjach tworzenia”

Ogłoszenie
Opublikowano 18 Maj 2020

Srebrną nagrodę na Indigo Design Award 2020 i brąz na European Design Awards 2020 za projekt graficzny książki „O emocjach tworzenia” zdobyła Joanna Skrzypiec, współprowadząca Pracownię Książki na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów naszej Uczelni.

Indigo Design Award (z głównymi siedzibami w Hong Kongu i Amsterdamie) oraz European Design Awards (w Tallinnie) to dwa prestiżowe, międzynarodowe konkursy odbywające się co rok. Nadesłane prace ocenia wymagające, międzynarodowe jury, złożone m.in. z przedstawicieli kilkunastu znanych czasopism poświęconych projektowaniu. Na Indigo Design projekt Joanny Skrzypiec został doceniony w kategorii „Projekt książki", a na ED Awards w kategorii „Publikacja – katalog artystyczny".

Nagrodzona publikacja, „O emocjach tworzenia", to wyjątkowa książką autorstwa Iwony Siewierskiej, kolekcjonerki współczesnej ceramiki unikatowej, wydana w trzystu egzemplarzach przez jej Fundację Unikat. Pozycja ta oprawiona jest w bawełnianą, tłoczoną okładkę, zawierającą porcelanowy element stworzony przez profesora Mirosława Kocińskiego z II Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej na Wydziale Ceramiki i Szkła. Karty okładki tłoczone były na ponad stuletnich prasach w pracowni absolwentki wrocławskiej ASP – Dagmary Świątek. Sama książka zaś to przystępne kompendium wiedzy o współczesnej ceramice unikatowej, przewodnik i poradnik, zachęcający do tworzenia własnych kolekcji sztuki. Jak dodaje sama autorka: „Całość chroniona jest w pudełeczku stworzonym pod wymiar książki, czyli potrzebne były specjalne wykrojniki, matryce, bo nic tu nie jest standardowe. Jeszcze mała oklejka z nadrukiem, rodzaj banderoli, aby zamknąć całość…"

Poczytać (a także obejrzeć) o nagrodzonym na Indigo Design i ED Awards projekcie Joanny Skrzypiec można pod poniższymi linkami:

Indigo Design Award: https://www.indigoawards.com/winners/2634'

European Design Awards: https://europeandesign.org/submissions/about-the-emotions-of-creation/


zamiesćiła AZG

Pozostałe aktualności