OPrzestrzeni | Tu byłam / byłem

OPrzestrzeni | Tu byłam / byłem

W piątek 6 sierpnia zapraszamy na wyjątkowe spotkanie ze sztuką w galerii OP ENHEIM, które poprowadzi Karina Marusińska.

OPrzestrzeni | Tu byłam / byłem

Data: 6.08.2021 / 17:00-18:30 (piątek)

Miejsce: OP ENHEIM, Galeria, I p.

Prowadząca: Karina Marusińska

Działanie będzie wędrówką po przestrzeni galerii, podczas której będziemy doświadczać nieodkrytych dotąd obszarów pomiędzy fikcją a realnością. W poszukiwaniu miejsc, w których sztuka splata się z rzeczywistością, wyjrzymy za okna, wdrapiemy się po schodach na ostatnie piętro, wejdziemy na taras. Będziemy czujni. Nic interesującego nie umknie naszej uwadze – szczeliny desek w podłodze, dziurki od klucza, ślady po gwoździach w ścianie... Pozostawimy po sobie ślady – kapsuły czasu, które być może za dwa miliony lat odkryje jakaś istota. Czego dowie się ona o ludziach XXI wieku?

Karina Marusińska – artystka interdyscyplinarna, projektantka ceramiki, nauczycielka akademicka, animatorka społeczno-kulturalna. Współtworzyła grupę projektową Wzorowo (2008–2014). Należy do kolektywu Food Think Tank (od 2014) i grupy performerskiej Łuhuu! (od 2005). Jest wielokrotną stypendystką (m. in. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Prezydenta Wrocławia) oraz laureatką nagród (m. in. Talent Trójki Polskiego Radia, Warto Gazety Wyborczej, Make me! Łódź Design, Przeglądu Sztuki Survival 14, Nagrody Rektora ASP Wrocław).

Grupa wiekowa: 13-18 lat

Wstęp wolny. Maksymalna liczba uczestników: 10 osób

Zapisy:visit@openheim.org


zamieściła: AN