Przejdź do treści

Spalarnia w EXIT

Opublikowano 09 Maj 2022
azg
Data
14 Maj 2022
godz. 21:00
Miejsce

EXIT, Browar Mieszczański, Wrocław

Zapraszamy na koncert, który odbędzie się w galerii EXIT w ramach Festiwalu Malarstwa i Nocy Muzeów.

***

USTA to miłosny album na czasy trudne dla miłości. spalarnia, artysta znany z bezkompromisowych protest songów, stonowanym głosem z delikatnym auto-tunem stwarza świat dla miłości skomplikowanej: ekstatycznej, namiętnej, ale też szczerej, władczej czy bolesnej. Muzycznie rozciągający się od najnowszych brzmień klubowych rodem z Portugalii, Południowej Afryki czy Puerto Rico przez neo-folkowe wschodnioeuropejskie melodie aż do klasyki popu spod znaku Maanamu, USTA jest albumem wyjątkowym, jednocześnie uduchowionym i tanecznym, porywającym, lekkim, hipnotycznym i przede wszystkim przebojowym.

spalarnia jest projektem Wojciecha Kosmy, artysty performance, który swoją karierę związał z Berlinem i Londynem, mieszkającym teraz na wsi w Lubuskiem. USTA to jego pierwszy popowy projekt, który eksploruje wyjątkowe połączenia pomiędzy wschodnimi i zachodnimi wpływami: zmiksowany przez gwiazdę berlińskiego techno M.E.S.H.'a, pełen wiejskiej autentyczności i niepowtarzalnej poetyki. Album finansowany przez niemiecką agencję Initiative Musik ukaże się równocześnie w Polsce i w Europie. 

Koncerty spalarni to artystyczne wydarzenia na pograniczu popowego widowiska, rytuału i performance. spalarnia tworzy atmosferę bezpośredniości, przesyconej szczerymi i skomplikowanymi emocjami. Czasem hipnotyzuje, czasem prowokuje, czasem porusza, cały czas uważnie prowadzi publiczność przez swoje poetyckie przestrzenie. Na trasie promującej USTA piosenki będą grane w nowych formach z inscenizacją świateł.

spalarnia - USTA

muzyka i słowa - spalarnia

mix - Jamie Whipple (M.E.S.H.)

mastering - Rafał Smoleń

okładka - Agata Wrońska

PR - Polydoris PR

Instagram

 

Spalarnia_usta

Pozostałe wydarzenia