O kolorze zielonym i perukach

Opublikowano 17 Maj 2022
im
21 — 22 Maj 2022
21.05.2022 (sobota), godz. 13:00 –18:00 lub 22.05.2022 (niedziela), godz. 13:00 –18:00

Muzeum Architektury we Wrocławiu, ogród wewnętrzny (wirydarz)

Prowadzenie: Monika Konieczna

Zapisy: info@trwro.pl

Peter Greenaway miał określić swoje pierwsze w pełni fabularne dzieło Kontrakt rysownika jako „zupełnie prosty film o kolorze zielonym i perukach”. Słowa te za autorem stają się punktem wyjścia do „gry” - kokieteryjnym i przewrotnym zaproszeniem do performatywnego warsztatu rysunkowego na motywach filmowej historii.

Punktem centralnym warsztatów będzie ogród Muzeum Architektury gdzie powstaną szkice postaci tzw. kroczki - szkice, zapisy i rysunki specyficznego przedstawienia aktorów-performerów zatrzymanych w ruchach, pozach, relacjach. Po zebraniu odpowiedniego materiału, każdy z uczestniczących po konsultacjach i przetrawieniu swojego tematu przystąpi do tworzenia ilustracji.
------

Święto Rysowników powstanie wspólnie ze studentami i absolwentami uczelni artystycznych:
Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Akademia Sztuk Teatralnych - Filia we Wrocławiu (Wydział Lalkarski) oraz Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Zespół w składzie:
Justyna Williams
Nastazja Staniszewska i Maciej Gofroń
Anna Wiktoria Sienicka
Agata Małycha-Szczypuła
Szymon Stęchły
Jakub Luboiński

Reżyserka działania: Monika Konieczna

Specjalne podziękowania dla Dziekany Wydziału Lalkarskiego Eweliny Ciszewskiej (Akademia Sztuk Teatralnych - Filia we Wrocławiu).
Partnerem wydarzenia jest również Opera Wrocławska

Pozostałe wydarzenia