Przejdź do treści

Glass_ON - odsłona lutowa

Opublikowano 12 lut 2023
azg
Glass_on Gabloty
Data
10 — 28 lut 2023
Miejsce

Gabloty na ul. Oławskiej

Wrocław

W lutym w projekcie Glass_ON  w witrynach na ul. Oławskiej we Wrocławiu, prezentujemy prace Joanny Bujak, Joanny Józefowskiej, Kamili Mróz, i Pawła Palewicza. 

Joanna Bujak, Zamglenie, 2019

Kolekcja obiektów wykonanych techniką hutniczą ze szkła powlekanego.  Praca odnosi się do zamglonego pejzażu, z którego wyłaniają się nieokreślone i niezdefiniowane kształty. Szklane formy są próbą okiełznania bezmiaru pejzażu w syntetyczną obłą formę.

 

Anna Józefowska, Arron, 2022 (Obiekt artystyczny/rzeźba, szkło zgrzewane w piecu elektrycznym, technika pate de verre)

A Ty jak myślisz, kto dziś stoi za głosem Arrona?

Oto nasi przedstawiciele: gadające głowy. Oni nas nie słyszą, to my ich słuchamy. Apologeci starannie posegregowanych ofiar. Wyraziciele naszych nieprzemyślanych roszczeń. Autorytety moralne. Inżynierowie naszych pragnień. Komendanci naszych działań. Kompozytorzy rzeczywistości. Cierpliwi hodowcy naszych lęków. Treserzy naszych umysłów. Recenzenci zachowań. Komentatorzy komentatorów. Mistrzowie!

Anna Józefowska, Dualizm, 2016 (Obiekt artystyczny/rzeźba, szkło zgrzewane w piecu elektrycznym, szlifowane, polerowane)

 

Kamila Mróz, Nie zawsze razem, 2022 (szkło formowane hutniczo, częściowo powlekane kolorem, rura ze szkła borokrzemowego)

Praca stanowi refleksję, czy pozorna przynależność do grupy nie jest gorsza od jawnego wykluczenia?


Paweł Palewicz, Kontestacja, 2022 (szkło stopione w piecu elektrycznym, cięte, szlifowane i polerowane ręcznie; stal cięta, szlifowana ręcznie, lakierowana)

Kontestacja - sprzeciw wobec marnotrawienia czasu, który mamy na Ziemi. Ostatnie lata w natężeniu pokazują jak bardzo człowiek nie docenia tego czym jest życie. Nauka, technologia nie są wykorzystywane już tylko do rozwoju istot ludzkich i wzniesienia ich na wyższy poziom egzystencji, ale też do ciągłego umacniania żądzy wyższości i kontroli nad drugim człowiekiem. Mój obiekt inspirowany zegarem słonecznym ma przypominać odbiorcom, że "Życie jest bardzo krótkie…", cytując umierającego ojca mojej partnerki.

 

Pozostałe wydarzenia