Sztuka mediów w zakresie fotografii i multimediów / studia niestacjonarne 2-letnie

Studia w zakresie fotografii i multimediów stanowią profilowaną formę na kierunku sztuka mediów, traktując równorzędnie dwa obszary: szeroko pojęty obszar fotografii i szeroko pojęty obszar multimediów. Na studia zapraszamy absolwentów I stopnia studiów na kierunku sztuka mediów i pokrewnych ale także absolwentów innych kierunków artystycznych i pozaartystycznych. W obu przypadkach decyduje przedstawiony komisji dorobek artystyczny i projektowy.

Studia mają za zadanie budowanie samodzielnej, świadomej postawy artystycznej i projektowej studenta, poprzez oferowany pakiet przedmiotów. W ramach programu student, w konsultacji z wykładowcami realizuje autorskie projekty fotograficzne, multimedialne i intermedialne. Uzyskuje argumenty teoretyczne i praktyczne do proponowania własnych wypowiedzi w obszarze sztuki i projektowania. Wsparciem dla nich jest pakiet przedmiotów teoretycznych zajmujących się teorią fotografii, teorią nowych mediów, estetyką, semiologią kultury, psychologią reklamy, komunikacją medialną. Studia uzupełniają przedmioty z zakresu podstaw rysunku, malarstwa, typografii i projektowania graficznego.

Fotografia i multimedia

Jak się u nas studiuje?

Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać

Do dyspozycji studentów są m.in. studia fotograficzne, studio nagraniowe, system motion-capture, stanowiska do animacji poklatkowej, drukarki 3D, laser tnący, laboratoria komputerowe z oprogramowaniem, aparaty fotograficzne, kamery, projektory, rejestratory dźwięku.

Pracownicy katedry jak i studenci mają dostęp do uczelnianej biblioteki wraz z czytelnią, w której znajdują się specjalistyczne publikacje z zakresu sztuki mediów wzbogacone o dostęp do baz np. EBESCO.

Staże, praktyki zawodowe, wyjazdy zagraniczne

Jeśli zechcesz by Twój proces kształcenia był jeszcze pełniejszy, będziesz mógł skorzystać z wyjazdów na studia, kursy i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.

Dzięki nim zdobędziesz nowe doświadczenia oraz poszerzysz swoje umiejętności artystyczne, projektowe oraz językowe. Współpracujemy z ponad 100 uczelniami, będziesz więc mieć w czym wybierać. Oto niektóre z naszych partnerskich uczelni, które chętnie przyjmują studentów kierunku Sztuka Mediów:

• Ecole Superieure D'art et de Design d'Orleans / Orlean / Francja
  • Universidad del Pais Vasco / Bilbao / Francja
  • Universidad de Castilla-La Mancha, Campus Cuenca / Ciudad Real / Hiszpania
  • Universidade do Porto / Porto / Portugalia
  • Accademia di Belle Arti di Brera / Mediolan / Włochy
Co po studiach?

Niezależnie od tego, czy chciałbyś w przyszłości podbijać świat sztuki jako wybitny artysta, prowadzić małą firmę produkującą unikatowe przedmioty, dzielić się swoją wiedzą jako instruktor, czy wykładowca, albo współpracować z przemysłem lub instytucjami publicznymi i realizować projekty na dużą skalę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Jesteś w idealnym miejscu. Przez kolejne lata będziemy wspierać Cię przy realizowaniu każdej z wybranych przez Ciebie ścieżek kariery. Będziemy Cię uczyć, zadawać pytania, pomagać szukać na nie odpowiedzi, a także inspirować do poszerzania Twoich horyzontów i badania możliwości.

Jeśli zastanawiasz się, jaki mógłbyś wykonywać zawód po kierunku Grafika to rzuć okiem na niektóre z naszych propozycji:
• Projektant stron internetowych,
• Projektant aplikacji mobilnych,
• Grafik w agencji reklamowych,
• Grafik komputerowy,
• Projektant gier komputerowych i przestrzeni VR
• Dźwiękowiec
• Projektant animacji 2d i 3d, technik filmowych, wideo oraz postprodukcji obrazu i dźwięku