Sztuka i wzornictwo szkła / studia stacjonarne 2-letnie

Student w oparciu o poznane i opanowane techniki i metody pracy w materiale jakim jest szkło, swobodnie i w sposób przemyślany kreuje własny obszar poszukiwań formalnych w obrębie zarówno szkła artystycznego jak i użytkowego.

Potrafi w sposób  metaforyczny, syntetyczny przedstawiać pojęcia  i zjawiska  stanowiące   odniesienie  do  jego  działań  eksploracyjnych w dziedzinie szkła artystycznego i użytkowego. Swobodne operuje warsztatem projektowym, jest w pełni kompetentnym i samodzielnym projektantem szkła. Ma umiejętność kreowania przedmiotu autorskiego, szkła w przestrzeni architektury i przestrzeni publicznej. Posiada  kompetencje niezbędne do twórczej, autonomicznej wypowiedzi autorskiej w dziedzinie szkła artystycznego jak również  do podjęcia pracy w zespole projektowym i pełnienia  wiodącej roli w takich zespołach.

szkło

Jak zostać naszym studentem?

Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać

W ramach zajęć studenci mają do dyspozycji pracownie podstaw szkła artystycznego i użytkowego oraz pracownie szkła w architekturze, a także sale multimedialne i laboratoria działań warsztatowych. Jako jedyna uczelnia artystyczna w Polsce posiadamy własna hutę szkła a także infrastrukturę badawczą taką jak:  piece komorowe, warsztat szlifierski, warsztat grawerski, modelarnie, piaskarki, drukarki 3D, itp.

To są idealne studia dla Ciebie jeśli...

• interesujesz się kulturą, sztuką i projektowaniem,
• nieustannie tworzysz wykorzystując do tego różne techniki plastyczne,
• cechuje Cię zdolność logicznego i jednocześnie abstrakcyjnego myślenia,
• jesteś otwarty na podejmowanie nowych działań kreacyjnych.

Wyjazdy na studia, kursy i praktyki zagraniczne

Jeśli zechcesz by Twój proces kształcenia był jeszcze pełniejszy, będziesz mógł skorzystać z wyjazdów na studia, kursy i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.

Dzięki nim zdobędziesz nowe doświadczenia oraz poszerzysz swoje umiejętności artystyczne, projektowe oraz językowe. Współpracujemy z ponad 100 uczelniami, będziesz więc mieć w czym wybierać. Oto niektóre z naszych partnerskich uczelni, które chętnie przyjmują studentów kierunku Sztuka i wzornictwo szkła:

• Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave / Bratysława / Słowacja
  • Technická univerzita v Liberci / Liberec / Czechy
  • Estonian Academy of Arts / Tallin / Estonia
  • Anadolu Üniversitesi / Eskisehir / Turcja
  • University of Wolverhampton / Wolverhampton / Wielka Brytania
Co po studiach?

Niezależnie od tego, czy chciałbyś w przyszłości podbijać świat sztuki jako wybitny artysta, prowadzić małą firmę produkującą unikatowe przedmioty, dzielić się swoją wiedzą jako instruktor, czy wykładowca, albo współpracować z przemysłem lub instytucjami publicznymi i realizować projekty na dużą skalę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Jesteś w idealnym miejscu. Przez kolejne lata będziemy wspierać Cię przy realizowaniu każdej z wybranych przez Ciebie ścieżek kariery. Będziemy Cię uczyć, zadawać pytania, pomagać szukać na nie odpowiedzi, a także inspirować do poszerzania Twoich horyzontów i badania możliwości.

Jeśli zastanawiasz się, jaki mógłbyś wykonywać zawód po kierunku Sztuka i wzornictwo szkła to rzuć okiem na niektóre z naszych propozycji:

• Artysta-szklarz,
  • Pracownik w hucie szkła,
  • Projektant szklanych wyrobów codziennego użytku,
  • Projektant szklanych wyrobów potrzebnych w przemyśle i np. w laboratoriach,
  • Twórca witraży,
  • Projektant szklanej biżuterii.