Malarstwo / studia niestacjonarne 2-letnie

Kierunek Malarstwo zapewnia kształcenie wybijających się intelektualnie, biegłych warsztatowo, wszechstronnych i niezależnych twórców o silnej motywacji artystycznej, zdolnych osiągać sukcesy na polu indywidualnej pracy z zakresu sztuk pięknych oraz w zakresie zespołowej realizacji projektów artystycznych.

Kształcimy w dziedzinach odwołujących się do idei społecznego posłannictwa sztuki oraz jej multimedialnych odmian, powiązanych z video i internetem. Jednym z podstawowych założeń kształcenia na kierunku malarstwo jest poszerzenie warsztatu artystycznego i możliwości realizacyjnych absolwenta o dziedziny i techniki wykraczające poza tradycyjnie rozumiane malarstwo sztalugowe (multimedia, media elektroniczne, malarstwo architektoniczne, itd.)

Pracownie Malarstwo

Jak się u nas studiuje?

Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać

Posiadamy  infrastrukturę badawczą w postaci standardowo wyposażonych pracowni malarstwa i rysunku oraz specjalistycznie wyposażonych pozostałych pracowni, zapewniających studentom m.in. dostęp do stanowisk komputerowych wraz z odpowiednim oprogramowaniem, studia fotograficznego, sali kinowej, sprzętu audio-video.

To są idealne studia dla Ciebie jeśli...
  • interesujesz się kulturą i sztuką,
  • malowanie jest Twoją pasją,
  • lubisz zgłębiać zagadnienia plastyczne, takie jak zasady kompozycji, czy proporcji,
  • myślisz abstrakcyjnie.
Staże, praktyki zawodowe, wyjazdy zagraniczne

Jeśli zechcesz by Twój proces kształcenia był jeszcze pełniejszy, będziesz mógł skorzystać z wyjazdów na studia, kursy i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.

Dzięki nim zdobędziesz nowe doświadczenia oraz poszerzysz swoje umiejętności artystyczne, projektowe oraz językowe. Współpracujemy z ponad 100 uczelniami, będziesz więc mieć w czym wybierać. Oto niektóre z naszych partnerskich uczelni, które chętnie przyjmują studentów kierunku Malarstwo:

• Ecole Nationale Superieure d'Art de Bourges / Bourges / Francja
  • Universitat Politècnica de Valèncias / Walencja / Hiszpania
  • Hochschule fur Bildende Kunste Braunschweig / Brunszwik / Niemcy
  • Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave / Bratysława / Słowacja
  • Accademia di Belle Arti di Brera / Mediolan / Włochy
Co po studiach?

Niezależnie od tego, czy chciałbyś w przyszłości podbijać świat sztuki jako wybitny artysta, prowadzić małą firmę produkującą unikatowe przedmioty, dzielić się swoją wiedzą jako instruktor, czy wykładowca,
albo współpracować z przemysłem lub instytucjami publicznymi i realizować projekty na dużą skalę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Jesteś w idealnym miejscu. Przez kolejne lata będziemy wspierać Cię przy realizowaniu każdej z wybranych przez Ciebie ścieżek kariery. Będziemy Cię uczyć, zadawać pytania, pomagać szukać na nie odpowiedzi, a także inspirować do poszerzania Twoich horyzontów i
badania możliwości.
Jeśli zastanawiasz się, jaki mógłbyś wykonywać zawód po kierunku Malarstwo, to rzuć okiem na niektóre z naszych propozycji:
• Artysta malarz,
• Krytyk sztuki,
• Animator kultury,
• Twórca malarstwa architektonicznego, np. murali czy fresków,
• Twórca wideo, mappingu, instalacji oraz spektakli multimedialnych.