Przejdź do treści

Zarządzanie w sztuce / studia stacjonarne 3 letnie

Absolwent kierunku Zarządzanie sztuką to osoba posiadająca wiedzę z zakresu historii sztuki i rynku sztuki w szeroko rozumianym zakresie.

Posiada wiedze dotyczącą specyfiki branży artystycznej oraz współczesnych trendów na rynku sztuki. Posiada umiejętności nawiązywania relacji z artystą oraz odbiorcami sztuki. Potrafi  planować, organizować, negocjować oraz pozyskiwać środki na działalność kulturalną oraz kreować markę wydarzenia, a także markę konkretnego artysty. Absolwent kierunku Zarzadzanie sztuką poznaje w trakcie studiów środowisko artystyczne i ma szansę doświadczyć czym jest  akt twórczy. Absolwent ma możliwość rozwoju własnych predyspozycji artystycznych a przy tym jest wyposażony w wiedzę teoretyczna i praktyczną dotyczącą prowadzenia wszechstronnego managmentu artysty lub organizacji wydarzeń artystycznych.

artysta tworzy sztukę, menadżer markę

Pracownia V

Jak się u nas studiuje?

Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać

Zajęcia odbywają się w siedzibie Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki, w budynkach usytuowanych przy Placu Polskim 3/4, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności na ul. Traugutta 19/21 , ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 2.  Studenci kierunku Zarzadzanie w sztuce mają do dyspozycji własne sale wykładowe dedykowane temu kierunkowi. W trakcie studiów studenci zetkną się z wybranych jednostkach wrocławskich instytucji kulturalnych oraz pracowniami innych wydziałów ASP.

Dla kogo jest Zarządzanie w sztuce?

Zarządzanie w sztuce to unikatowa ścieżka zawodowa związana z rynkiem sztuki. Jeśli interesujesz się sztuką i jesteś osobą komunikatywną to kierunek dla Ciebie.

Z nami dowiesz się:

  • Jak tworzyć markę artysty
  • Jak promować twórczość w mediach 
  • Jak skomercjalizować dzieła sztuki

Zostań managerem sztuki studiując Zarzadzanie w sztuce

Perspektywy zawodowe

  • własna działalność w obrębie rynku sztuki
  • agencje sztuki
  • pracownik galerii sztuki i domów aukcyjnych
Jak zostać naszym studentem?

Podstawą kwalifikacji  jest suma punktów z egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych (j. polski, matematyka, język obcy nowożytny) oraz jeden przedmiot do wyboru spośród następujących: historia, wiedza o sztuce, matematyka, fizyka, chemia,  informatyka.

Kolejny krok to przystąpienie do egzaminu wstępnego - rozmowy kwalifikacyjnej, obejmującej ogólną wiedzę na temat sztuki i czasów współczesnych oraz sprawdzającej predyspozycje kandydata.