Architektura Wnętrz / studia stacjonarne 2-letnie

Studia magisterskie pogłębiają powyższą wiedzę i mają kształcić artystów sztuki architektury wnętrz, projektantów wnętrz publicznych o złożonym programie funkcjonalnym, osobowości twórcze o unikatowych zdolnościach plastycznych.

Pośród kierunkowych treści tj.: projektowania wnętrz i mebli, studenci mają do wyboru również pracownie dyplomujące w zakresie projektowania wystaw, multimediów i architektury wirtualnej oraz szereg wspomagających kursów ogólnoplastycznych i teoretycznych. Na obu stopniach realizowane jest  poszerzenie wiedzy o zagadnienia z obszaru humanistycznego tj. historię sztuki, filozofię, spory blok przedmiotów do wyboru oraz możliwość indywidualizacji kształcenia poprzez uczestnictwo w pracowniach innych wydziałów czy przedmiotów ogólnoplastycznych.

Architektura-pracownie

Jak się u nas studiuje?

Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać

Do prezentacji prac wykorzystywane są zarówno najnowsze metody wizualizacji komputerowej 2D i 3D, jak i tradycyjne metody budowania modeli i makiet. Do tego celu do dyspozycji kierunku jest stale rozbudowywana pracownia realizacyjna, wyposażona w narzędzia i elektronarzędzia ręczne oraz stolarnia i pracownia metalu z fachową obsługą. Katedra posiada infrastrukturę badawczą w postaci (pracownie projektowe, pracownia realizacyjna makiet, drukarka 3D, aparaty fotograficzne, sprzęt multimedialny, komputery, dostęp do oprogramowania Autodesk oraz innych niezbędnych do studiowania aplikacji.

To są idealne studia dla Ciebie jeśli...
  • jesteś wrażliwy i kreatywny,
  • lubisz komponować ze sobą formy przestrzenne, bryły, a także kształty, struktury i faktury,
  • masz zdolności manualne zwłaszcza w zakresie budowania form przestrzennych,
  • potrafisz myśleć analitycznie i wyciągać wnioski ze swoich działań.
Wyjazdy na studia, kursy i praktyki zagraniczne

Jeśli zechcesz by Twój proces kształcenia był jeszcze pełniejszy, będziesz mógł skorzystać z wyjazdów na studia, kursy i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.

Dzięki nim zdobędziesz nowe doświadczenia oraz poszerzysz swoje umiejętności artystyczne, projektowe oraz językowe. Współpracujemy z ponad 100 uczelniami, będziesz więc mieć w czym wybierać. Oto niektóre z naszych partnerskich uczelni, które chętnie przyjmują studentów kierunku Architektura wnętrz:

• Hogeschool Gent / Gandawa / Belgia
  • Universitat Politècnica de València / Walencja / Hiszpania
  • Instituto Politécnico de Leiria, Escola Superior de Artes e Design de Caldas da Rainha / Leiria / Portugalia
  • Accademia di Belle Arti di Brera / Mediolan / Włochy
  • Universidade do Porto / Porto / Portugalia.
Co po studiach?

Niezależnie od tego, czy chciałbyś w przyszłości podbijać świat sztuki jako wybitny artysta, prowadzić małą firmę produkującą unikatowe przedmioty, dzielić się swoją wiedzą jako instruktor, czy wykładowca, albo współpracować z przemysłem lub instytucjami publicznymi i realizować projekty na dużą skalę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Jesteś w idealnym miejscu. Przez kolejne lata będziemy wspierać Cię przy realizowaniu każdej z wybranych przez Ciebie ścieżek kariery. Będziemy Cię uczyć, zadawać pytania, pomagać szukać na nie odpowiedzi, a także inspirować do poszerzania Twoich horyzontów i badania możliwości.

Jeśli zastanawiasz się, jaki mógłbyś wykonywać zawód po kierunku Architektura wnętrz to rzuć okiem na niektóre z naszych propozycji:
• Projektant wnętrz mieszkalnych,
• Dekorator,
• Projektant przestrzeni publicznej, np. kawiarni, bibliotek czy też biurowców,
• Projektowanie gier wideo,
• Scenograf,