Przejdź do treści

Architektura wnętrz / studia niestacjonarne 3-letnie

Studia niestacjonarne prowadzone są w trybie popołudniowym od poniedziałku do piątku. Realizowany poprzez ćwiczenia i zadania semestralne program prowadzi w coraz to bardziej złożone problemy projektowe do wieńczącej kształcenie pracy dyplomowej. Podczas realizacji procesu dydaktycznego studenci nie tylko rozwiązują podstawowe problemy projektowe związane z formą, funkcją i ergonomią, ale także, w miarę możliwości, zaznajamiają się z konstrukcją i technologią.

Na pierwszym stopniu studiów kształcenie skupione jest na wiedzy ogólnoplastycznej, rozumieniu kompozycji przestrzennej, podstawowych wiadomościach o zasadach projektowania architektonicznego i meblarskiego, prowadzone są zajęcia w zakresie projektowania architektury wnętrz mieszkalnych, biurowych i usługowych, ale zapewniona jest również solidna podstawa wiedzy: architektoniczno-budowlanej, wystawienniczej, meblarskiej, graficznej i malarskiej, a także komputerowego opracowywania projektów.

Architektura Wnętrz

Jak się u nas studiuje?

Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać

Do prezentacji prac wykorzystywane są zarówno najnowsze metody wizualizacji komputerowej 2D i 3D, jak i tradycyjne metody budowania modeli i makiet. Do tego celu do dyspozycji kierunku jest stale rozbudowywana pracownia realizacyjna, wyposażona w narzędzia i elektronarzędzia ręczne oraz stolarnia i pracownia metalu z fachową obsługą. Katedra posiada infrastrukturę badawczą w postaci (pracownie projektowe, pracownia realizacyjna makiet, drukarka 3D, aparaty fotograficzne, sprzęt multimedialny, komputery, dostęp do oprogramowania Autodesk oraz innych niezbędnych do studiowania aplikacji.

To są idealne studia dla Ciebie jeśli...
  • jesteś wrażliwy i kreatywny,
  • lubisz komponować ze sobą formy przestrzenne, bryły, a także kształty, struktury i faktury,
  • masz zdolności manualne zwłaszcza w zakresie budowania form przestrzennych,
  • potrafisz myśleć analitycznie i wyciągać wnioski ze swoich działań.
Wyjazdy na studia, kursy i praktyki zagraniczne

Jeśli zechcesz by Twój proces kształcenia był jeszcze pełniejszy, będziesz mógł skorzystać z wyjazdów na studia, kursy i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.

Dzięki nim zdobędziesz nowe doświadczenia oraz poszerzysz swoje umiejętności artystyczne, projektowe oraz językowe. Współpracujemy z ponad 100 uczelniami, będziesz więc mieć w czym wybierać. Oto niektóre z naszych partnerskich uczelni, które chętnie przyjmują studentów kierunku Architektura wnętrz:

  • Hogeschool Gent / Gandawa / Belgia
  • Universitat Politècnica de València / Walencja / Hiszpania
  • Instituto Politécnico de Leiria, Escola Superior de Artes e Design de Caldas da Rainha / Leiria / Portugalia
  • Accademia di Belle Arti di Brera / Mediolan / Włochy
  • Universidade do Porto / Porto / Portugalia
Co po studiach?

Niezależnie od tego, czy chciałbyś w przyszłości podbijać świat sztuki jako wybitny artysta, prowadzić małą firmę produkującą unikatowe przedmioty, dzielić się swoją wiedzą jako instruktor, czy wykładowca, albo współpracować z przemysłem lub instytucjami publicznymi i realizować projekty na dużą skalę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Jesteś w idealnym miejscu. Przez kolejne lata będziemy wspierać Cię przy realizowaniu każdej z wybranych przez Ciebie ścieżek kariery. Będziemy Cię uczyć, zadawać pytania, pomagać szukać na nie odpowiedzi, a także inspirować do poszerzania Twoich horyzontów i badania możliwości.

Jeśli zastanawiasz się, jaki mógłbyś wykonywać zawód po kierunku Architektura wnętrz to rzuć okiem na niektóre z naszych propozycji:
• Projektant wnętrz mieszkalnych,
• Dekorator,
• Projektant przestrzeni publicznej, np. kawiarni, bibliotek czy też biurowców,
• Projektowanie gier wideo,
• Scenograf,
• Merchandiser,
• Kontynuacja nauki na studiach II stopnia. 

Jak zostać naszym studentem?

Wystarczy, że zdasz maturę z wybranych przez siebie przedmiotów. Jakich? Ta decyzja należy do Ciebie. Najlepiej jeśli zdecydujesz się na te, dzięki którym przejdziesz egzamin gładko.

Kolejny krok to przystąpienie do egzaminu wstępnego. Ma on kilka etapów. W pierwszej kolejności czeka Cię przegląd zgromadzonych do tej pory prac. Powinny one pokazywać Twoje zainteresowanie sztukami plastycznymi oraz wybranym kierunkiem. Po tzw. teczce czekają cię jeszcze egzaminy z rysunku, malarstwa, zadania specjalistyczne oraz rozmowa. Szczegóły znajdziesz w zakładce Rekrutacja.

Zanim jednak przystąpisz do egzaminów zapraszamy Cię na konsultacje oraz kursy przedegzaminacyjne. W ich czasie będziesz mógł wysłuchać opinii naszych dydaktyków oraz pod ich czujnym okiem wykonać prace rysunkowe, malarskie oraz rzeźbiarskie.

Powodzenia!