Triennale Malarstwa Studenckiego, Rzeszów 2024

Opublikowano 25 wrz 2023
and

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Triennale Malarstwa Studenckiego naszych studentów, a także absolwentów, którzy uzyskali dyplom w roku 2023.

Celem prezentacji konkursowej jest ukazanie tendencji, kierunków rozwoju, postaw studentów i młodych artystów skupionych wokół uczelni wyższych w Polsce, realizujących swoje projekty w medium malarstwa a także formach malarstwa wykraczających poza tradycję. Ważnym celem przedsięwzięcia jest również promocja i zachęta do działania w tej, tak unikalnej dziedzinie artystycznej pracy. Obserwowanie różnic i podobieństw a także kontynuacji idei artystycznych w różnych ośrodkach uczelnianych w Polsce. Porównanie i wyodrębnienie tego, co jest indywidualną osobistą wypowiedzią od mód, tendencji i profesjonalnych strategii artystycznych. Nie obawiamy się o dzisiejszą kondycję tego sposobu wypowiedzi, ciekawi nas jednak pozycja malarstwa, jego wartość wśród wielości wizualnych propozycji współczesności a także prognoza na przyszłość w oparciu o wizualne reagowanie na bodźce zewnętrzne i przekazywany od wieków, nieustający zachwyt obrazem.

Warunki uczestnictwa

1. W Ogólnopolskim Triennale Malarstwa Studenckiego mogą wziąć udział studenci wyższych uczelni artystycznych a także studenci kierunków artystycznych wyższych uczelni na terenie Polski, oraz absolwenci tych uczelni, którzy uzyskali dyplom w roku 2023.

2. Kandydaci zgłaszają od 1 do 4 prac w dowolnej technice malarskiej, będących oryginałami, niedającymi się powielić, powstałymi w latach 2021-2023, (z wykluczeniem prac dyplomowych).

3. Maksymalny wymiar dłuższego boku obrazu nie może przekroczyć 150 cm. Prace wieloczłonowe (dyptyki, tryptyki) muszą zawierać się w wymiarze dłuższego boku 150 cm. Prace przestrzenne nie powinny w żadnym kierunku przekraczać wymiaru 150 cm.

4. Na konkurs, mogą być zgłoszone prace, które nie były uprzednio nagradzane i są własnością autorską swojego twórcy.

5. Warunkiem przyjęcia prac do konkursu jest wniesienie bezzwrotnej opłaty za udział w wysokości 60 zł.

Terminy

1. Wysłanie Elektronicznej Karty Zgłoszenia – od 2 października do 30 listopada 2023 r. do godz. 24 >> na stronie <<

2. Ogłoszenie wyników kwalifikacji do II etapu konkursu – do dnia 10 stycznia 2024.

3. Przyjmowanie oryginałów prac zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową – styczeń 2024.

4. Obrady jury konkursu – styczeń, luty 2024

5. Wernisaż wystawy pokonkursowej, ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród – 21 marca 2024 r. Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Jana III Sobieskiego 18, 35-002 Rzeszów

6. Zakończenie wystawy – kwiecień 2024 r. 7. Odsyłanie prac – kwiecień maj 2024 r.

Więcej informacji >> na stronie <<

Organizator: Zakład Malarstwa Instytutu Sztuk Pięknych Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz J. M. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego Sylwester Czopek

Regulamin Triennale Malarstwa Studenckiego, Rzeszów 2024