Improwizacja w sztuce i codzienności
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zaprasza do udziału w pierwszym Międzynarodowym Kongresie „Improwizacja w sztuce i codzienności”. Interdyscyplinarne wydarzenie, które odbędzie się w dniach 28-29 października, połączy światy nauki, sztuki i codziennych praktyk twórczych.
Celem kongresu jest stworzenie przestrzeni dla dialogu i inspiracji między artystami, badaczami, pedagogami i praktykami, dla których improwizacja jest kluczowym narzędziem działania — zarówno na scenie, jak i w życiu codziennym. Dlatego w konferencji wezmą udział wybitni twórcy, naukowcy i eksperci z całego świata, którzy przedstawią fenomen improwizacji z różnych perspektyw. Międzynarodowa obsada prelegentów i gości specjalnych obejmuje cenione osobowości ze świata sztuki i nauki m.in. Charles Limb (neuronauka), Niels Rønsholdt (kompozycja, muzyka nowa), Adam Strug (muzyka tradycyjna), Simon Procter (muzykoterapia), Zbigniew Blukacz (malarstwo), Monika Szczepanik (pedagogika), Ilona Trybuła (taniec), Paweł Tomaszewski (jazz) oraz Kris Jurga (social media).
W programie przewieliśmy sesje naukowe, praktyczne warsztaty twórcze, koncert zespołu Vołosi, wydarzenia integracyjne i networkingowe. W trakcie konferencji zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne realizowane z języka angielskiego na język polski oraz z języka polskiego na język angielski.
Do udziału i dyskusji zapraszamy artystów, naukowców, studentów, pedagogów i praktyków oraz osoby zainteresowane tematyką improwizacji. Wszystkich uczestników konferencji, zarówno prelegentów, jak i słuchaczy, obowiązuje rejestracja poprzez formularz zgłoszeń do konferencji.
Prelegenci swoje abstrakty mogą zgłaszać do 15 sierpnia 2025 r.
Zgłoszenie udziału aktywnego nie jest równoznaczne z akceptacją wystąpienia. Potwierdzenie lub odmowa zakwalifikowania się do udziału aktywnego zostanie przesłana mailowo do 15 września. Rejestracja słuchaczy trwa do 30 września 2025 r.
Udział w kongresie jest płatny:
- do 10 września: 300 zł, studenci 180 zł
- po 10 września: 400 zł, studenci 250 zł
Opłata rejestracyjna obejmuje udział we wszystkich sesjach kongresowych, materiały konferencyjne, przerwy kawowe, lunch w dwa dni, wieczorny poczęstunek 28 października oraz jeden warsztat do wyboru. Więcej informacji o kongresie można znaleźć tutaj. Patronat medialny nad Konferencją objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, Związek Kompozytorów Polskich i Glissando.
W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu: congress@am.katowice.pl