Konferencja „Pracownia rzeźby” była trzecią edycją cyklu „Terytoria rzeźby”. Wkrótce ukaże się wydawnictwo podsumowujące tegoroczne spotkanie.
Zapraszamy na fotorelację....
W czwartek odbyło się spotkanie, w takcie którego zgromadzeni licznie uczestnicy mięli okazję zapoznać się między innymi z prezentacją „Pracownia rzeźby...i rysunek” przygotowaną przez prof. Marka Sarełło z Warszawy oraz pokazem Piotra Makały „Pracownia przy piecu”. Następnie prof. Jacek Dworski i prof. Janusz Kucharski swoimi wystąpieniami poczynili wstęp do dyskusji dotyczącej tematu ‘pracownia rzeźby’. Spotkanie zakończyło się akcją „NIC-NIĆ”, do której prof. Christos Mandzios - jej autor - zaprosił wszystkich uczestników konferencji.
Dnia następnego odbyły się warsztaty z udziałem gości z Warszawy – studentów Wydziału Wzornictwa ASP oraz studentów rzeźby z naszej uczelni. Warsztaty przygotował i poprowadził prof. Jerzy Mizera – rzeźbiarz i projektant, prowadzący pracownię rzeźby na wspomnianym Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP. Konferencja „Pracownia rzeźby” była trzecią edycją cyklu „Terytoria rzeźby”. Wkrótce ukaże się wydawnictwo podsumowujące tegoroczne spotkanie. fot. Andrzej Kosowski Magda Grzybowska
Pozostałe aktualności
Ogłoszenie
ASP z dofinansowaniem NAWA w ramach projektu Welcome to Poland 2024
Z radością informujemy, że kolejny projekt zgłoszony przez Dział Współpracy Międzynarodowej i Promocji otrzymał dofinansowanie z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).
W drugi dzień XV Festiwalu Wysokich Temperatur zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Konkursu na Czarkę pod hasłem: Ichi-go ichi-e (一期一会) – Jeden gest, jedno życie.
10 lipca w Sali Senatu Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom programu MFA in Visual Arts.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Czytaj więcej na stronie Polityka Prywatności.