Zdaj egzamin z odpowiedzialności i zaszczep się

Zdaj egzamin z odpowiedzialności i zaszczep się

Od 4 maja wszyscy studenci wrocławskich uczelni będą mogli rejestrować się na szczepienie przeciw Covid-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Rektorzy uczelni wrocławskich apelują: skorzystajcie z tej możliwości, bo upowszechnienie szczepień jest kluczowe dla powrotu do zajęć stacjonarnych.

We Wrocławiu studiuje około 80 tysięcy osób. Większość z nich w wyniku pandemii ostatni rok spędziła poza murami uczelni, na zajęciach zdalnych. Otwarcie Narodowego Programu Szczepień dla młodszych roczników daje szansę na powrót do akademickiej normalności.

4 maja z możliwości rejestracji na szczepienia będą mogły skorzystać osoby między 18 a 29 rokiem życia, które wyraziły chęć zaszczepienia w I kwartale 2021 za pośrednictwem serwisu pacjent.gov.pl. W kolejnych dniach otwarta zostanie rejestracja dla poszczególnych roczników, zaczynając od rocznika 1990-1991 w dniu 5 maja, aż do 9 maja, gdy na szczepienie będą mogły zarejestrować się osoby urodzone w latach 2002-2003.


Nasza Uczelnia została zarejestrowana jako "zakładowy punkt szczepień" dla studentów, doktorantów i pracowników administracyjnych.

na terenie Akademii szczepienia przeprowadził zespół  FUNDACJI ABDOMED CAŁODOBOWA POMOC MEDYCZNA

obecnie oczekujemy na temin dostarczenia szczepionek przez RARS (Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych)


Harmonogram szczepień dla studentów przez NFZ:

4 maja – roczniki 1988-1989 oraz osoby w wieku 18-29 lat, które wcześniej wyraziły chęć szczepienia

5 maja – roczniki 1990-1991,

6 maja – roczniki 1992-1993,

7 maja – roczniki 1994-1996,

8 maja – roczniki 1997-1999,

9 maja – roczniki 2000-2003

Studenci, którzy zdecydują się na szczepienie, dołączą do nauczycieli akademickich oraz studentów z grupy 0, którzy mogli zaszczepić się wcześniej. Rozpowszechnienie szczepień w całym środowisku akademickim ma kluczowe znaczenie dla powrotu do zajęć stacjonarnych, a szczególną rolę odgrywa jego najliczniejsza grupa, czyli studenci.

Uczelnie Wrocławia w tym względzie mówią jednym głosem: studenci, zaszczepcie się w imię odpowiedzialności za zdrowie własne, swoich bliskich, koleżanek i kolegów, oraz by przyspieszyć nasz wspólny powrót w mury uczelni.

Jak się zapisać na szczepienie?

·       infolinia 989,

·       online przez e-Rejestrację,

·       SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,

·       bezpośrednio w punkcie szczepień (najlepiej telefonicznie),

·       w punkcie drive-thru.

Szczegóły: www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

***


zamieśćiła AZG

aktual: M. Szumiejko DOS

Galeria:

Więcej »