I Konkurs Sztuki z cyklu Nowe Sytuacje pt. „OŻYWIENIE”

 I Konkurs Sztuki z cyklu Nowe Sytuacje pt. „OŻYWIENIE”

Termin naboru od 8.06 do 31.07.2021 r. Zapraszamy!

„Słowa odfrunęły, przefrunęły. Daleko. Oj, moje gołąbki. Grzeszne, pocieszne, plujcie na siebie, prychajcie, ale się wąchajcie z życiem, faktami. Przefruwajcie przez siebie. Bawcie się, bawcie. Bo co tu innego?" (Miron Białoszewski z książki „Szumy, zlepy, ciągi”)

I Konkurs Sztuki z cyklu Nowe Sytuacje jest otwartym konkursem ogólnopolskim skierowanym do studentów i absolwentów szkół artystycznych do 35 roku życia. Celem konkursu jest prezentacja postaw artystycznych wobec zarówno otaczającej, jak i odczuwanej rzeczywistości, których wyrazem będą prace wykonane w różnych technikach. Otwarta na różnorodne media formuła uczestnictwa ograniczona jest jedynie wiodącym tematem „OŻYWIENIE”.

"Codzienność na papierze i jednocześnie ponad literaturą, a nie w niej, tak jakby bez cienia kreacji". Tak jak język Białoszewskiego w Szumach, zlepach, ciągach "staje się". Wszystkie neologizmy, zabawne zrosty wyrazów, zdrobnienia itd., są przecież ożywianiem, podnoszeniem (uwznioślaniem - to byłoby za dużo powiedziane) codzienności. Tak sztuka Wasza niech stanie się ożywieniem dzisiejszej codzienności. Codzienności, która dzisiaj jest trochę nowa: w kontekście wtórnego pojawienia się czegoś, odnośnie ponownego pojawienia się czegoś, a może powtórnego robienia czegoś.

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace (mogą być wieloelementowe) odpowiadające na temat tegorocznej edycji.

Wszystkie wyróżnione prace będą prezentowane podczas wernisażu i na wystawie w Galerii „Apteka Sztuki” w Warszawie.

Zwycięzcy otrzymają nagrodę pieniężną ufundowaną przez Fundację Rozwoju i Promocji Sztuk Pięknych „iki”. Szczegóły Konkursu opisane są w Regulaminie Konkursu.

Załączniki

Galeria:

Więcej »