Przejdź do treści

Pętliczek / Piotr Brencz

Opublikowano 11 Maj 2022
and
Data
21 Maj 2022
20:00
Miejsce

Galeria Sztuki Współczesnej MD_S
ul. Bolesława Chrobrego 24
50-254 Wrocław

Zapraszamy na wieczór autorski Piotra Brencza, tegoroczny debiutanta, autora książki Pętliczek. Pozycja ukazała się na półkach księgarni w całym kraju 20 kwietnia i wzbudziła spore zainteresowanie czytelników.

Plakat do wydarzenia Pętliczek - wieczoru autorskiego Piotra Brencza

„Pętliczek to oszczędna i balansująca na granicy obnażenia proza, która pod płaszczykiem starej jak świat historii złamanego serca, pyta czy w swoim doświadczeniu jesteśmy wyjątkowi czy pospolici.

Spokojne życie u jej boku. Rutyna. Ziarno niepewności, które kiełkuje coraz wyżej. Chęć zmian i gorzkie rozczarowanie, gdy te nastają. Nowa rzeczywistość a w niej samotność, która dzień po dniu niepostrzeżenie rozrasta się jak nowotwór.

Powtórka Miodowych lat wstrząsa życiem Piotra w cichej katastrofie. Stare znajomości próchnieją, a wakacje marzeń tylko mnożą wątpliwości. Świat, który nagle przyspieszył, zamienia detale w tekturowe dekoracje, pośród których Piotr żyje spektaklem dla jednego widza – siebie.”*

Krytycy nazywają autora "współczesną, żywą matrycą boleści"**, a samą książkę "zjawiskowym zabijaczem czasu, porównywalnym tylko z zimną wódką"**

Prowadzące: Wiktoria Szulak, Katarzyna Wystrach

* – opis pochodzi od wydawcy (Zysk i S-ka)

** – zdania nie są prawdziwe

Pozostałe wydarzenia