ELVIN FLAMINGO. ROBOTY jako rozszerzone medium sztuki biologicznej

Wystawa czynna_pon. / czw. 13.00 – 18.00 i wt. / śr. / pt. 9.00 – 15.00

P0_ Akademickie Centrum Designu

Księży Młyn 13/15, Łódź

Elvin Flamingo artysta sztuk wizualnych, bio artu, wykładowca Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych Gdańsku, inicjator pierwszego Międzyuczelnianego Koła Naukowego BIOMEDIA

I spotkanie konferencyjne Akademii Mistrzów z cyklu DESIGN W PROCESIE odbędzie się 8 maja, wydarzeniu towarzyszy autorskie oprowadzanie po wystawie „Elvin Flamingo. Roboty rozszerzone medium sztuki biologicznej" (8 maja 17.00), oraz kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Nie!Pokój" (8 maja 18.00)

Wystawa prezentowana w ramach Re:Generacja Łódź Design Festival 2022.

Artysta: Elvin Flamingo

Kuratorka: Magdalena Komborska

Akademia Mistrzów

Akademie Sztuk Pięknych kształcą twórców kultury w zakresie sztuk pięknych i sztuk projektowych. Twórcy ci stanowią grupę docelową do której będziemy adresowali to działanie. Polega ono na cyklicznych spotkaniach konferencyjnych o charakterze warsztatowym na tematy związane z problematyką kreatywnej edukacji sztuk projektowych i sztuk pięknych. W zależności od tematyki działań grupa docelowa będzie poszerzana o osoby z kręgów zarządców biznesowych, design managementu, art managementu i innych. W spotkaniach uczestniczyć będą zaproszeni eksperci z rynku europejskiego i światowego chcący podzielić się swoimi doświadczeniami. Finalnym efektem takich warsztatów będą prototypowane wybrane realizacje projektowe i publikacje do opracowania książkowego i elektronicznego całej rocznej edycji. Całość będzie podsumowana wystawą najlepszych prac z całego cyklu zaprezentowaną w naszej galerii oraz festiwalem z wystaw o randze międzynarodowej.

DESIGN W PROCESIE_cykl konferencji

Pozostałe wydarzenia