Diana Lelonek: Rośliny i śmieci

12 sty 2024

Galeria Entropia
Rzeźnicza 4, 50-129 Wrocław

Zapraszamy na XXXVI spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy.

Diana Lelonek, urodzona w 1988 roku w Katowicach, absolwentka Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2014), gdzie ukończyła też Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie (2019). Od 2021 roku wykłada na warszawskiej ASP. W swoich pracach odnosi się do relacji ludzkiego i innych gatunków, redefinicji pojęcia Natury. Łączy sztukę z ekologicznym aktywizmem. Używa różnych mediów od fotografii, obiektów, instalacji po zielarstwo i produkcję soków. Laureatka wielu nagród m.in. Paszportu Polityki (2019), Nagrody Fundacji Vordemberge-Gildewart (2018), Dorothea von Stetten Kunstpreis 2022, Show Off na Miesiącu Fotografii w Krakowie (2014), ReGeneration 3 w Musée de l'Elysée w Szwajcarii (2014), Nominacja do Talentów Trójki (2017), Nominacja do Grand Prix Fotofestiwal (2018). Swoje prace pokazywała m.in. w The Edith-Russ-Haus Gallery, Oldenburg; Culturescapes Festival, Bazylea; Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa; Galerii Arsenał, Białystok; Le Musée de l'Elysée, Lozanna; MOCAK, Kraków; Miesiąc Fotografii w Krakowie; Temporary Gallery, Kolonia; Museo Amparo, Meksyk; Tokio Photographic Art Museum; Tallin Art Hall; WRO Biennale, Wrocław; Kunstmuseum Bonn; Tinguely Museum, Bazylea.

Prowadzenie: Marcin Derda

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystkami i artystami, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrach Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia. Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom_kom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, publiczności zaś osobistego kontaktu z artystami_kami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

Koordynacja cyklu: Karolina Freino

Rośliny i śmieci. XXXVI spotkanie autorskie z cyklu Szczyt Formy