cztery, Weronika Anna Brzychczy

ASP Wrocław
CSU.CI, IV piętro
ul. Traugutta 19/21

Zapraszamy na wernisaż wystawy Weroniki Anny Brzychczy, który odbędzie się 5 grudnia o godz. 13.00 w Galerii Niezależnej.

Wystawa pt. cztery jest podsumowaniem czwartego roku studiów artystki. Był to pierwszy rok po pandemii, w pełni stacjonarny, gdzie puste pracownie wypełniły się studentami i twórczą energią.

Prezentowane prace na papierze są efektem eksploracji nowego medium, powstałe na zajęciach rysunku w Pracowni 209. Pastel pozwala na przenikanie się rysunku z malarstwem. Dodaje ruchom malarskim dynamiki i agresji, tworząc plamy za pomocą linii. Przy użyciu narzędzia rysunkowego można uzyskać obraz malarski, poprzez kolor, zapoczątkowało to zmiany myślenia o obrazie i kolorze.

Drugą część wystawy stanowią obrazy powstałe w Pracowni 406 – freski oraz rysunki na tynku.

Wystawa Weronika Anna Brzychczy pt. cztery

Weronika Anna Brzychczy jest studentką 5-tego roku malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Urodzona w 1999 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. W 2023 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. Jest trzykrotną stypendystką rektora w latach akademickich 2021/2022, 2022/2023, 2023/2024. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych na terenie całej Polski. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Realizuje prace z zakresu malarstwa, rysunku i fotografii. Głównym tematem jej twórczości jest portret psychologiczny i człowiek. Dyplom realizuje w Pracowni Malarstwa prof. Krzysztofa Skarbka oraz Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych Działań Innowacyjnych u prof. Jacka Jarczewskiego. Rysunek studiuje u dr Andrzeja Krzysztofa Wałaszka. Na wystawie przedstawia prace powstałe w poprzednim roku akademickim, wykonane głównie w technice fresku oraz pasteli olejnych i suchych.

Kuratorka: Jarosława Pabich-Szmyt

Pozostałe wydarzenia