Przejdź do treści

Sztuka mediów w zakresie fotografii i multimediów / studia niestacjonarne 3-letnie

Studia w zakresie fotografii i multimediów stanowią profilowaną formę na kierunku sztuka mediów, traktując równorzędnie dwa obszary: szeroko pojęty obszar fotografii i szeroko pojęty obszar multimediów. W obu tych obszarach student rozpoczyna edukację od poznania podstaw.

W zakresie fotografii będą to podstawy technik obrazowania fotograficznego i podstawy analizy i interpretacji obrazu. W obszarze multimediów podstawy animacji, czyli tworzenia obrazu ruchomego, oraz rejestracji i montażu wideo. W kolejnym etapie student poznaje pracę w studiu fotograficznym i zasady projektowania multimedialnego. W ramach fotografii sprawdza swoje możliwości w fotografii autorskiej i fotografii użytkowej. W ramach multimediów, łącząc wiedzę i zdobyte umiejętności, realizuje złożone projekty autorskie. Dwa podstawowe bloki przedmiotów kierunkowych (fotografia i multimedia) uzupełnione są przedmiotami wspomagającymi i poszerzającymi warsztat. Krok po kroku rozjaśniają warsztat multimedialny i audio. Zapoznają z projektowaniem graficznym, stylizacją i zasadami kompozycji ale też z podstawami rysunku, malarstwa i grafiki warsztatowej. Studia wspierane są przedmiotami z wiedzy humanistycznej zakresu historii sztuki, historii fotografii, estetyki, filozofii, psychologii reklamy.

Fotografia i multimedia

Jak się u nas studiuje?

Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać

Do dyspozycji studentów są m.in. studia fotograficzne, studio nagraniowe, system motion-capture, stanowiska do animacji poklatkowej, drukarki 3D, laser tnący, laboratoria komputerowe z oprogramowaniem, aparaty fotograficzne, kamery, projektory, rejestratory dźwięku. 

Pracownicy katedry jak i studenci mają dostęp do uczelnianej biblioteki wraz z czytelnią, w której znajdują się specjalistyczne publikacje z zakresu sztuki mediów wzbogacone o dostęp do baz np. EBESCO. 

Wyjazdy na studia, kursy i praktyki zagraniczne

Jeśli zechcesz by Twój proces kształcenia był jeszcze pełniejszy, będziesz mógł skorzystać z wyjazdów na studia, kursy i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.

Dzięki nim zdobędziesz nowe doświadczenia oraz poszerzysz swoje umiejętności artystyczne, projektowe oraz językowe. Współpracujemy z ponad 100 uczelniami, będziesz więc mieć w czym wybierać.

Co po studiach?

Niezależnie od tego, czy chciałbyś w przyszłości podbijać świat sztuki jako wybitny artysta, prowadzić małą firmę produkującą unikatowe przedmioty, dzielić się swoją wiedzą jako instruktor, czy wykładowca, albo współpracować z przemysłem lub instytucjami publicznymi i realizować projekty na dużą skalę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Jesteś w idealnym miejscu. Przez kolejne lata będziemy wspierać Cię przy realizowaniu każdej z wybranych przez Ciebie ścieżek kariery. Będziemy Cię uczyć, zadawać pytania, pomagać szukać na nie odpowiedzi, a także inspirować do poszerzania Twoich horyzontów i badania możliwości.

Jeśli zastanawiasz się, jaki mógłbyś wykonywać zawód po kierunku Grafika to rzuć okiem na niektóre z naszych propozycji:
• Projektant stron internetowych,
• Projektant aplikacji mobilnych,
• Grafik w agencji reklamowych,
• Grafik komputerowy,
• Projektant gier komputerowych i przestrzeni VR
• Dźwiękowiec
• Projektant animacji 2d i 3d, technik filmowych, wideo oraz postprodukcji obrazu i dźwięku
• Kontynuowanie nauki na studiach II stopnia.

Jak zostać naszym studentem?

Wystarczy, że zdasz maturę z wybranych przez siebie przedmiotów. Jakich? Ta decyzja należy do Ciebie. Najlepiej jeśli zdecydujesz się na te, dzięki którym przejdziesz egzamin gładko.

Egzamin jest jednoetapowy i ma charakter prezentacji przygotowanego przez kandydata zestawu prac – fotograficznych i/lub multimedialnych (np. wideo, animacje, różne realizacje komputerowe) – oraz ich omówienie przed komisją rekrutacyjną. Dodatkowo można przedstawić prace rysunkowe, graficzne lub malarskie. 

Zadaniem egzaminu jest sprawdzenie, na podstawie przedstawionych prac i rozmowy kwalifikacyjnej, umiejętności i predyspozycji kandydata oraz trafności wyboru kierunku studiów.

Egzamin wstępny ma charakter konkursowy. Komisja ocenia kompetencje, prace i umiejętności kandydata w skali 0 do 10. Ilość punktów 0–3 dyskwalifikuje kandydata do przyjęcia na I rok studiów. Minimum dla uruchomienia I roku studiów – 13 osób. Szczegóły znajdziesz w zakładce Rekrutacja.

Zanim jednak przystąpisz do egzaminów zapraszamy Cię na konsultacje oraz kursy przedegzaminacyjne. W ich czasie będziesz mógł wysłuchać opinii naszych dydaktyków oraz pod ich czujnym okiem wykonać prace rysunkowe, malarskie oraz rzeźbiarskie.

Powodzenia!