Przejdź do treści

Sztuka mediów / studia jednolite magisterskie 5 letnie

Studia na kierunku sztuka mediów kładą główny nacisk na wykształcenie absolwenta świadomie i skutecznie operującego współczesnym językiem wizualnym oraz przystosowanego do jego efektywnego wykorzystywania w indywidualnych i grupowych działaniach artystycznych i projektowych.

W ramach programu studiów student poznaje podstawy wiedzy odnoszącej się do fenomenów wizualnych, specyfikę działań intermedialnych, sposoby kreowania przestrzeni multimedialnych, mechanizmy projektowania, budowania narracji i interakcji multimedialnej, tworzenia gier wideo i światów wirtualnych, animacji 2D i 3D, zasad kreowania i przetwarzania obrazu fotograficznego, rodzajów i funkcji komunikowania. W ramach programu student nabywa w wybranych pracowniach umiejętności praktyczne pozwalające na samodzielną pracę artystyczną oraz projektową oraz kompetencji do działań w zespole, rekomendujących go do pracy w instytucjach kultury i szeroko rozumianych przemysłach kultury.

Kierunek Sztuka Mediów daje studentowi możliwość indywidualizacji kształcenia poprzez uczestnictwo w programach innych kierunków oraz blok przedmiotów ogólnoplastycznych.

Sztuka mediów

Jak się u nas studiuje?

Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać

Do dyspozycji studentów są m.in. studia fotograficzne, studio nagraniowe, system motion-capture, stanowiska do animacji poklatkowej, drukarki 3D, laser tnący, laboratoria komputerowe z oprogramowaniem, aparaty fotograficzne, kamery, projektory, rejestratory dźwięku. 

Pracownicy katedry jak i studenci mają dostęp do uczelnianej biblioteki wraz z czytelnią, w której znajdują się specjalistyczne publikacje z zakresu sztuki mediów wzbogacone o dostęp do baz np. EBESCO. 

Wyjazdy na studia, kursy i praktyki zagraniczne

Jeśli zechcesz by Twój proces kształcenia był jeszcze pełniejszy, będziesz mógł skorzystać z wyjazdów na studia, kursy i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.

Dzięki nim zdobędziesz nowe doświadczenia oraz poszerzysz swoje umiejętności artystyczne, projektowe oraz językowe. Współpracujemy z ponad 100 uczelniami, będziesz więc mieć w czym wybierać.

Co po studiach?

Niezależnie od tego, czy chciałbyś w przyszłości podbijać świat sztuki jako wybitny artysta, prowadzić małą firmę produkującą unikatowe przedmioty, dzielić się swoją wiedzą jako instruktor, czy wykładowca, albo współpracować z przemysłem lub instytucjami publicznymi i realizować projekty na dużą skalę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Jesteś w idealnym miejscu. Przez kolejne lata będziemy wspierać Cię przy realizowaniu każdej z wybranych przez Ciebie ścieżek kariery. Będziemy Cię uczyć, zadawać pytania, pomagać szukać na nie odpowiedzi, a także inspirować do poszerzania Twoich horyzontów i badania możliwości.

Jeśli zastanawiasz się, jaki mógłbyś wykonywać zawód po kierunku Grafika to rzuć okiem na niektóre z naszych propozycji:
• Projektant stron internetowych,
• Projektant aplikacji mobilnych,
• Grafik w agencji reklamowych,
• Grafik komputerowy,
• Projektant gier komputerowych i przestrzeni VR
• Dźwiękowiec
• Projektant animacji 2d i 3d, technik filmowych, wideo oraz postprodukcji obrazu i dźwięku
• Kontynuowanie nauki na studiach II stopnia.

Jak zostać naszym studentem?

Wystarczy, że zdasz maturę z wybranych przez siebie przedmiotów. Jakich? Ta decyzja należy do Ciebie. Najlepiej jeśli zdecydujesz się na te, dzięki którym przejdziesz egzamin gładko.

Kolejny krok to przystąpienie do egzaminu wstępnego. Ma on kilka etapów. W pierwszej kolejności czeka Cię przegląd zgromadzonych do tej pory prac. Powinny one pokazywać Twoje zainteresowanie sztukami plastycznymi oraz wybranym kierunkiem. Po tzw. teczce czekają cię jeszcze egzaminy z rysunku, malarstwa, zadania specjalistyczne oraz rozmowa. Szczegóły znajdziesz w zakładce Rekrutacja.

Zanim jednak przystąpisz do egzaminów zapraszamy Cię na konsultacje oraz kursy przedegzaminacyjne. W ich czasie będziesz mógł wysłuchać opinii naszych dydaktyków oraz pod ich czujnym okiem wykonać prace rysunkowe, malarskie oraz rzeźbiarskie. 

Powodzenia!