Przejdź do treści

Sztuka mediów / studia stacjonarne 2-letnie

Studia na kierunku sztuka mediów kładą główny nacisk na wykształcenie absolwenta świadomie i skutecznie operującego współczesnym językiem wizualnym oraz przystosowanego do jego efektywnego wykorzystywania w indywidualnych i grupowych działaniach artystycznych i projektowych.

W ramach programu studiów student poznaje podstawy wiedzy odnoszącej się do fenomenów wizualnych, specyfikę działań intermedialnych, sposoby kreowania przestrzeni multimedialnych, mechanizmy projektowania, budowania narracji i interakcji multimedialnej, tworzenia gier wideo i światów wirtualnych, animacji 2D i 3D, zasad kreowania i przetwarzania obrazu fotograficznego, rodzajów i funkcji komunikowania. W ramach programu student nabywa w wybranych pracowniach umiejętności praktyczne pozwalające na samodzielną pracę artystyczną oraz projektową oraz kompetencji do działań w zespole, rekomendujących go do pracy w instytucjach kultury i szeroko rozumianych przemysłach kultury.

Kierunek Sztuka Mediów daje studentowi możliwość indywidualizacji kształcenia poprzez uczestnictwo w programach innych kierunków oraz blok przedmiotów ogólnoplastycznych.

Sztuka mediów

Jak się u nas studiuje?

Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać

 

Do dyspozycji studentów są m.in. studia fotograficzne, studio nagraniowe, system motion-capture, stanowiska do animacji poklatkowej, drukarki 3D, laser tnący, laboratoria komputerowe z oprogramowaniem, aparaty fotograficzne, kamery, projektory, rejestratory dźwięku. 

Pracownicy katedry jak i studenci mają dostęp do uczelnianej biblioteki wraz z czytelnią, w której znajdują się specjalistyczne publikacje z zakresu sztuki mediów wzbogacone o dostęp do baz np. EBESCO. 

Wyjazdy na studia, kursy i praktyki zagraniczne

Jeśli zechcesz by Twój proces kształcenia był jeszcze pełniejszy, będziesz mógł skorzystać z wyjazdów na studia, kursy i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.

Dzięki nim zdobędziesz nowe doświadczenia oraz poszerzysz swoje umiejętności artystyczne, projektowe oraz językowe. Współpracujemy z ponad 100 uczelniami, będziesz więc mieć w czym wybierać.

Co po studiach?

Niezależnie od tego, czy chciałbyś w przyszłości podbijać świat sztuki jako wybitny artysta, prowadzić małą firmę produkującą unikatowe przedmioty, dzielić się swoją wiedzą jako instruktor, czy wykładowca, albo współpracować z przemysłem lub instytucjami publicznymi i realizować projekty na dużą skalę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Jesteś w idealnym miejscu. Przez kolejne lata będziemy wspierać Cię przy realizowaniu każdej z wybranych przez Ciebie ścieżek kariery. Będziemy Cię uczyć, zadawać pytania, pomagać szukać na nie odpowiedzi, a także inspirować do poszerzania Twoich horyzontów i badania możliwości.

Jeśli zastanawiasz się, jaki mógłbyś wykonywać zawód po kierunku Grafika to rzuć okiem na niektóre z naszych propozycji:
• Projektant stron internetowych,
• Projektant aplikacji mobilnych,
• Grafik w agencji reklamowych,
• Grafik komputerowy,
• Projektant gier komputerowych i przestrzeni VR
• Dźwiękowiec
• Projektant animacji 2d i 3d, technik filmowych, wideo oraz postprodukcji obrazu i dźwięku