Przejdź do treści

Sztuka i wzornictwo ceramiki / studia stacjonarne 2-letnie

Studia II stopnia na kierunku  Sztuka i Wzornictwo Ceramiki, kładą nacisk na wykształcenie absolwenta, który umie sformułować i wyrazić własną oryginalną koncepcję artystyczną.

Ma świadomość związków między wyrażanymi treściami a użytymi środkami formalnymi, rozumie związek pomiędzy rodzajem użytego tworzywa a metodą kształtowania. Swobodnie operuje warsztatem ceramicznym, jest przygotowany do stosowania niekonwencjonalnych i innowacyjnych rozwiązań technicznych, technologicznych oraz formalnych. Dysponuje poszerzoną wiedzą z zakresu teorii o obrazie i o warsztacie cyfrowym i umie praktycznie powiązać i wykorzystać wiadomości nabyte w ramach  przedmiotów.  Potrafi przedstawić autorski komentarz własnej pracy, w kontekście jej możliwych związków z przykładami z historii sztuki i teorii kultury.

ceramika

Jak się u nas studiuje?

Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać

W ramach zajęć studenci mają do dyspozycji pracownie podstaw ceramiki artystycznej i użytkowej, a także sale multimedialne i laboratoria działań warsztatowych. Jako jedyna uczelnia artystyczna w Polsce posiadamy własna hutę szkła a także infrastrukturę badawczą taką jak:  pracownia koła garncarskiego, piece komorowe, warsztat szlifierski, warsztat grawerski, modelarnie, piaskarki, drukarki 3D, itp.

To są idealne studia dla Ciebie jeśli...

• interesujesz się kulturą, sztuką i projektowaniem,
• nieustannie tworzysz wykorzystując do tego różne techniki plastyczne,
• cechuje Cię zdolność logicznego i jednocześnie abstrakcyjnego myślenia,
• lubisz eksperymentować podczas tworzenia z kolorem oraz formą.

Staże, praktyki zawodowe, wyjazdy zagraniczne

Jeśli zechcesz by Twój proces kształcenia był jeszcze pełniejszy, będziesz mógł skorzystać z wyjazdów na studia, kursy i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+. Dzięki nim zdobędziesz nowe doświadczenia oraz poszerzysz swoje umiejętności artystyczne, projektowe oraz językowe. Współpracujemy z ponad 100 uczelniami, będziesz więc mieć w czym wybierać. Oto niektóre z naszych partnerskich uczelni, które chętnie przyjmują studentów kierunku Sztuka i wzornictwo ceramiki:

  • Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave / Bratysława / Słowacja
  • University of Wolverhampton / Wolverhampton / Wielka Brytania
  • Burg Giebichenstein Kunsthochschule Halle / Halle / Niemcy
  • Escuela de Arte y Superior de Cerámica de Manises / Manises / Hiszpania
  • Istituto Superiore per le Industrie Artistiche di Faenza / Faenza / Włochy
Co po studiach?

Niezależnie od tego, czy chciałbyś w przyszłości podbijać świat sztuki jako wybitny artysta, prowadzić małą firmę produkującą unikatowe przedmioty, dzielić się swoją wiedzą jako instruktor, czy wykładowca, albo współpracować z przemysłem lub instytucjami publicznymi i realizować projekty na dużą skalę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Jesteś w idealnym miejscu. Przez kolejne lata będziemy wspierać Cię przy realizowaniu każdej z wybranych przez Ciebie ścieżek kariery. Będziemy Cię uczyć, zadawać pytania, pomagać szukać na nie odpowiedzi, a także inspirować do poszerzania Twoich horyzontów i badania możliwości.

Jeśli zastanawiasz się, jaki mógłbyś wykonywać zawód po kierunku Sztuka i wzornictwo ceramiki to rzuć okiem na niektóre z naszych propozycji:

  • Artysta-ceramik, 
  • Projektant wyrobów ceramicznych,
  • Instruktor garncarstwa,
  • Pracownik instytucji kultury,
  • Pracownik galerii sztuki.