Przejdź do treści

Architektura wnętrz / studia niestacjonarne 2,5-letnie

Studia niestacjonarne II stopnia prowadzone są w trybie popołudniowym od poniedziałku do piątku. Pośród kierunkowych treści tj.: projektowania wnętrz i mebli, studenci mają do wyboru również pracownię dyplomującą w zakresie projektowania wystaw oraz szereg wspomagających kursów ogólnoplastycznych i teoretycznych. Na obu stopniach realizowane jest poszerzenie wiedzy o zagadnienia z obszaru humanistycznego tj. historię sztuki, problemy sztuki współczesnej.

Na studia drugiego stopnia (magisterskie) zapraszamy absolwentów po wszystkich kierunkach projektowych związanych z architekturą lub wzornictwem. Studia magisterskie mają kształcić artystów sztuki architektury wnętrz, projektantów wnętrz publicznych o złożonym programie funkcjonalnym, osobowości twórcze o unikatowych zdolnościach plastycznych. Pośród kierunkowych treści tj.: projektowania wnętrz i mebli, proponujemy również kursy projektowania wystaw, multimediów i małej architektury oraz szereg wspomagających kursów ogólnoplastycznych i teoretycznych. Tytuł magistra sztuki otwiera drogę do: kariery naukowej, uczestniczenia w grantach unijnych, stanowisk kierowniczych w korporacjach, prowadzenia dużych projektów aranżacyjnych.

Architektura-pracownie

To są idealne studia dla Ciebie, jeśli...

 • jesteś wrażliwy i kreatywny;

 • lubisz komponować ze sobą formy przestrzenne, bryły, a także kształty, struktury i faktury;

 • masz zdolności manualne zwłaszcza w zakresie budowania form przestrzennych;

 • potrafisz myśleć analitycznie i wyciągać wnioski ze swoich działań.

Jak się u nas studiuje?

Gdzie będziesz studiować i z jakich pracowni możesz korzystać

Do prezentacji prac wykorzystywane są zarówno najnowsze metody wizualizacji komputerowej 2D i 3D, jak i tradycyjne metody budowania modeli i makiet. Do tego celu do dyspozycji kierunku jest stale rozbudowywana pracownia realizacyjna, wyposażona w narzędzia i elektronarzędzia ręczne oraz stolarnia i pracownia metalu z fachową obsługą. Katedra posiada infrastrukturę badawczą (pracownie projektowe, pracownia realizacyjna makiet, drukarka 3D, aparaty fotograficzne, sprzęt multimedialny, komputery, dostęp do oprogramowania Autodesk) oraz wiele innych narzędzi niezbędnych do studiowania aplikacji.

Nasz cel

Naszym celem kształcenia jest wszechstronne przygotowanie absolwentów do zawodu projektanta na poziomie, który pozwoli samodzielnie podejmować decyzje i wykonywać różnorodne zadania wchodzące w zakres architektury wnętrz i wzornictwa przemysłowego. Jednym z najważniejszych elementów programu dydaktycznego są zagadnienia metod, procedur, roli i celów projektowania:

 • znajomość metodologii i techniki pracy projektowej – są to bazowe umiejętności, dzięki którym będziesz właściwe tworzyć, rozwijać, a następnie wizualnie prezentować indywidualne koncepcje;
 • świadomość projektowa – dzięki niej zbudujesz równocześnie niezbędną podstawę rozumienia złożoności i wieloaspektowości procesu projektowania, jego różnokierunkowych odniesień i wielorakich uwarunkowań.

Program nauczania rozwija i utrwala, w oparciu o indywidualne predyspozycje, wrażliwość plastyczną, wyobraźnię, kreatywną inwencję. Zapewnia równocześnie niezbędny zasób zawodowej wiedzy teoretycznej i ogólno-kulturowej.

Oferujemy

Jeśli zechcesz by Twój proces kształcenia był jeszcze pełniejszy, będziesz mógł skorzystać z wyjazdów na studia, kursy i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.

Dzięki nim zdobędziesz nowe doświadczenia oraz poszerzysz swoje umiejętności artystyczne, projektowe oraz językowe. Współpracujemy z ponad 100 uczelniami, będziesz więc mieć w czym wybierać. Oto niektóre z naszych partnerskich uczelni, które chętnie przyjmują studentów kierunku Architektura wnętrz:

 • Hogeschool Gent / Gandawa / Belgia
 • Universitat Politècnica de València / Walencja / Hiszpania
 • Instituto Politécnico de Leiria, Escola Superior de Artes e Design de Caldas da Rainha / Leiria / Portugalia
 • Accademia di Belle Arti di Brera / Mediolan / Włochy
 • Universidade do Porto / Porto / Portugalia.

Ponadto nie ominie się żadne większe wydarzenie w dziedzinie projektowania - organizujemy udział w konferencjach designu i warsztatach oraz wyjazdy krajowe i zagraniczne na targi mebli oraz designu (np. Mediolan, Kolonia).

Co zdobywasz?
 • wiedzę techniczno-technologiczną z zakresu projektowania;
 • wiedzę i umiejętnosci w zakresie świadomego kształtowania najbliższego otoczenia człowieka;
 • umiejętność indywidualnej i zespołowej pracy projektowej;
 • umiejętnosci posługiwania się graficznymi programami komputerowymi wspomagającymi projektowanie 2D i 3D.
Co po studiach?

Niezależnie od tego, czy chciałbyś w przyszłości podbijać świat sztuki jako wybitny artysta, prowadzić małą firmę produkującą unikatowe przedmioty, dzielić się swoją wiedzą jako instruktor, czy wykładowca, albo współpracować z przemysłem lub instytucjami publicznymi i realizować projekty na dużą skalę, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Jesteś w idealnym miejscu. Przez kolejne lata będziemy wspierać Cię przy realizowaniu każdej z wybranych przez Ciebie ścieżek kariery. Będziemy Cię uczyć, zadawać pytania, pomagać szukać na nie odpowiedzi, a także inspirować do poszerzania Twoich horyzontów i badania możliwości.

Jeśli zastanawiasz się, jaki mógłbyś wykonywać zawód po kierunku Architektura wnętrz to rzuć okiem na niektóre z naszych propozycji:

 • Projektant wnętrz mieszkalnych,
 • Dekorator,
 • Projektant przestrzeni publicznej, np. kawiarni, bibliotek czy też biurowców,
 • Projektowanie gier wideo,
 • Scenograf,
 • Merchandiser.
Kateryna Svichkar, Projekt pawilonu wystawienniczego
<p><span><span>Kateryna Svichkar, Projekt pawilonu wystawienniczego</span></span></p>
Sara Kośmider, Projekt biblioteki z czytelnią
<p><span><span>Sara Kośmider, Projekt biblioteki z czytelnią</span></span></p>
Klaudia Chaberek, Projekt wystawy
<p><span><span>Klaudia Chaberek, Projekt wystawy</span></span></p>
Angelika Matysik, Projekt biblioteki
<p><span><span>Angelika Matysik, Projekt biblioteki</span></span></p>

Jak zostać naszym studentem?

Musisz przejść przez proces rekrutacji – odbywa się ona całkowicie zdalnie. Zgłoszenia rejestrowane są w systemie rekrutacji elektronicznej na stronie uczelni www.asp.wroc.pl

W razie problemów informacji szukaj w dziekanacie AWWiS:
dziekanatawiw@asp.wroc.pl, tel.(071) 34-380-31 wew. 214
adres: Dziekanat AWWiS, pok. 104P
Plac Polski ¾, 50-156, Wrocław

Podstawą przyjęcia na studia jest złożenie kompletu dokumentów weryfikowanych przez komisję egzaminacyjną, a także cyfrowego portfolio, składającego się z 5 prac projektowych.

Minimum dla uruchomienia I roku studiów – 10 osób.
Punktacja: 0-10 pkt za prace przedstawione w portfolio.
Pozytywnym wynikiem klasyfikacji jest uzyskanie przez kandydata co najmniej 5 punktów.

Powodzenia!

Powodzenia!