Przejdź do treści

Wystawa Ways of Light w Budapeszcie

Opublikowano 26 cze 2023
and
Data
13 Maj — 30 cze 2023
Miejsce

Art Salon Contemporary

Budapeszt, Węgry

To już ostatnie dni wystawy Ways of Light, której wernisaż miał miejsce 13.05 w galerii Art Salon Contemporary w Budapeszcie.

Właściciel galerii, artysta i kurator Tomasz Piars od kilkunastu lat współtworzy scenę węgierskiej sztuki współczesnej, najpierw jako koordynator programu galerii Latarka, działającej przy Instytucie Polskim w Budapeszcie, a od 2020 roku jako niezależny kurator Art Salon Contemporary Gallery, miejsca, które zostało zaadaptowane na galerię w przestrzeniach reprezentacyjnej kamienicy z przełomu XiX i XX wieku.

 

 

Wystawa Ways of Light w Budapeszcie
Wystawa Ways of Light w Budapeszcie

Zaproszenie do wystawy trójki artystów malarzy związanych z ASP we Wrocławiu Anny Kołodziejczyk, Kamila Moskowczenko i Łukasza Huculaka, stanowi programową kontynuację serii projektów polsko-węgierskich, które włączają do współpracy najciekawsze środowiska twórcze w Polsce, takie jak instytucjonalne i prywatne galerie sztuki, a także środowiska akademickie i badawcze. W bieżącym roku partnerem projektu były zarówno Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu jak i Mia Art Gallery/Wrocław.

Sama wystawa Ways of Light została skoncentrowana wokół zagadnienia tytułowego światła i jego wpływu na rozwój cywilizacji ludzkiej. Motywem przewodnim był tutaj namysł nad harmonizującą istotą siły światła, która pozwala postrzegać dzieła sztuki nie tylko jako przedmioty, ale także jako wyzwalacze doświadczeń.

Artyści

Anna Kołodziejczyk, Kamil Moskowczenko, Łukasz Huculak, Tomasz Piars, Csilla Szilágyi, Gergely Mindák.

Organizator: Art Salon Contemporary
Kuratorka: Júlia Bacsek 
Patronat: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Mia Art Gallery, Wrocław
Dokumentacja: Art Salon Contemporary

Projekt został zrealizowany ze wsparciem środków ASP we Wrocławiu, przyznanych w ramach programu Mały Grant.

Pozostałe wydarzenia