Przejdź do treści

Spotkanie na ASP z uczniami American School of Wrocław

Fotorelacja
Opublikowano 14 mar 2024
im
Spotkanie na ASP z uczniami American School of Wrocław

W pierwszej połowie marca mury naszej uczelni wypełnił śmiech i niezwykła energia 29 uczniów i uczennic z American School of Wrocław. W grupie, która nas odwiedziła znalazły się osoby z Korei, Japonii, Polski, Argentyny, Ukrainy, Brazylii, Białorusi, Indii, Afryki, Grecji i Norwegii. Towarzyszyły im Barbara Larsen (nauczycielka plastyki) i Sara Companys (nauczycielka hiszpańskiego)

Dzieci uczestniczyły w fascynującym programie, który obejmował oprowadzanie po wystawach, odwiedziny w pracowniach malarskiej, rzeźbiarskiej oraz pracowni rysunku. Podczas tych interaktywnych sesji uczniowie nie tylko podziwiali prace artystyczne, ale również mieli szansę poznać proces ich powstawania i eksperymentowania z różnymi technikami.

Finałem tego wyjątkowego spotkania był krótki kurs rysunku. Pod okiem prof. Wojciecha Lupy oraz dr Jarosława Grulkowskiego młodzi adepci sztuki mogli rozwijać swoje umiejętności, wyrażać swoją kreatywność i czerpać inspiracje z otaczającego świata.

To spotkanie nie tylko otworzyło młodym uczestnikom drzwi do świata sztuki, ale również zapewniło im niezapomniane wrażenia i inspiracje na przyszłość. Dzięki zaangażowaniu i pasji prowadzących, uczniowie mogli doświadczyć magii sztuki w wyjątkowy sposób.

Pozostałe aktualności