Przejdź do treści

Plener w Santoku 2023

Fotorelacja
Opublikowano 01 sie 2023
im

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z międzynarodowego pleneru malarskiego, w którym uczestniczyły studentki oraz asystentka z Wydziału Malarstwa wrocławskiej ASP

Wiktoria Głowacka, Weronika Anna Brzychczy oraz as. Jarosława Pabich-Szmyt z Pracowni Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych nr 406, wzięły udział w międzynarodowym plenerze malarskim w Santoku, który odbył się w dniach 12.07 – 22.07.2023. Plener miał charakter międzypokoleniowy. W wydarzeniu uczestniczyli studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych (UAP Poznań, ASP Wrocław oraz Akademia Sztuki w Szczecinie), a także artyści z Izraela i gość specjalny z Ukrainy. Całość została zwieńczona wystawą. Wernisaż odbył się 21 lipca o godz. 17:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Santoku. Wydarzenie zostało objęte patronatem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Katalog poplenerowy dofinansował m.in. Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Pozostałe aktualności