Malarz (nie)konsekwentny

Opublikowano 04 kwi 2024
im

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie Piotra C. Kowalskiego, które odbędzie się 11 kwietnia o 18:00 w Muzeum Współczesnym Wrocław.

Autor obrazów smacznych, bardzo smacznych i niesmacznych
obrazów przejściowych, przejezdnych i przelotnych
obrazów granicznych, przygranicznych i zagranicznych
obrazów grzecznych i grzesznych czyli niegrzecznych
obrazów malowanych w pełnym słońcu, w cieniu, bez cienia i bez cienia wątpliwości
obrazów malowanych w schroniskach, na szlaku i takich które szlag by trafił
obrazów malowanych bez ram, w ramach i w ramach przyjaźni
obrazów malowanych na sztaludze, pod sztalugą i obok sztalugi
obrazów malowanych na wysokim i na niskim poziomie (Giewont i kopalnia miedzi Lubin)
obrazów malowanych w pionie, w poziomie i pod kątem (ale odpowiednim), oczywiście
obrazów malowanych na ogniu
obrazów malowanych na gazie, co prawda niewielkim ale jednak
obrazów malowanych na wodzie i pod wodą, czyli w wodzie
obrazów malowanych na poczcie, czyli pocztówek
obrazów podwędzonych
obrazów plastikowych
obrazów obrusów
obrazów przerżniętych i jeszcze nie przerżniętych
obrazów bobrych oraz bardzo bobrych
obrazów malowanych szybko oraz bardzo szybko
obrazów malowanych wolno i takich, których zdawać by się mogło że nie wolno ich malować…*

*tekst autorski Piotra C. Kowalskiego

…opowie nam o swoich pracach prezentowanych na wystawie „Piotr C. Kowalski. Malarz (nie)konsekwentny”, podczas oprowadzania autorskiego.

Prowadzenie:
Piotr C. Kowalski
 – urodzony w 1951 roku w Mieszkowie. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. Stanisława Teisseyre’a, w roku 1978 w PWSSP w Poznaniu. Otwarty na zaskakujące eksperymenty, łamiące obowiązujące kanony i przyzwyczajenia, rezygnujący z uświęconego w tradycji malarstwa, osobistego gestu artysty.
Prowadził pracownie malarstwa X, na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa, na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Pracował w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej w Koszalinie, w Akademii Sztuki w Szczecinie, w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Obecnie jest profesorem emerytowanym i już nie uczy i nie maluje obrazów – obrazy „malują” się same.

Więcej informacji na stronie

Malarz (nie)konsekwentny