AZS ASP

Opublikowano 29 sty 2024
azg
AZS ASP

25 stycznia nasze zawodniczki rozegrały ostatni mecz w lidze akademickiej siatkówki Kobiet.

Tym razem rywalkami były studentki wrocławskiej AWF. Zmotywowane ostatnimi dobrymi meczami z Uniwersytetem Medycznym i drugą drużyną Politechniki Wrocławskiej, dziewczęta przystąpiły do meczu z faworytkami rozgrywek z respektem, ale odważnie. W pierwszym i drugi drużyna powoli się rozkręcała, by w trzecim secie urwać AWF, aż 15pkt.

We wcześniejszych spotkaniach ze wspomnianym UMedem oraz PWR II dziewczęta rozegrały najlepsze sety w sezonie. Z Umedem w trzecim secie zdobyły 19pkt, zaś w meczu z PWR II w każdym secie grałyśmy o zwycięstwo do samego końca.

W setach do -16, -17, -17.

Liczymy ze za rok uda nam się zwyciężyć z PWR II.

W 7 meczach rozgrywek ligi akademickiej naszą uczelnie godnie reprezentowały:

Marcelina Pawlak (kpt), Jamila Wołk-Karaczewska (viceKpt), Joanna Bujak, Hanna Biernacka, Eliza Gałuszka, Emilia Stala, Agnieszka Kędzior, Monika Wojtaś, Małgorzata Pabich, Magdalena Grzela, Iza Kościewicz, Zosia Kwasiborska, Wiktoria Trzcińska.

Trener: Wojciech Kabat