Bartłomiej Szlachcic // "The Quiet Pond"

Bartłomiej Szlachcic // "The Quiet Pond"

8 minutowa imersyjna prezentacja naszego absolwenta na wystawie RECHARGER/Unwind w Kanadzie.

Bartłomiej Szlachcic, absolwent Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, prowadzący Studio Odaibe stworzył 8 minutową imersyjną prezentację "The Quiet Pond" na wystawę RECHARGER/Unwind w największej immersyjnej przestrzeni w Kanadzie, OASIS Immersion w Montrealu. 

Wystawa otwarta 6 października 2021 roku będzie trwać pół roku.

"The Quiet Pond" to metafora strefy komfortu, jednej z trzech stref, popularnej teorii psychologicznej, która zainspirowała powstanie audiowizualnego immersyjnego poematu. Teoria ta zakłada, że człowiek posiada trzy stany psychiczne, które określają jego kondycję - strefę komfortu, strefę wzrostu i strefę paniki. Większość coachów motywacyjnych zgadza się, że powinno się opuścić swoją strefę komfortu. Ale czy rzeczywiście zawsze jest to takie proste? Jest to zawsze decyzja indywidualna i każdy powinien się nad nią zastanowić w atmosferze kontemplacji. Prezentacja przestrzenna umożliwia wgląd w pierwotne instynkty, takie jak strach czy lęk, głęboko zakorzenione w naszym kontakcie z naturą oraz ambicje związane z notoryczną ludzką potrzebą eksploracji, która napędza wszelki postęp. Widzowie są kluczowymi aktorami w tym immersyjnym doświadczeniu, wchodzą w interakcję z otoczeniem, które staje się wizualizacją ich wewnętrznego krajobrazu emocji. Celem prezentacji jest uświadomienie widzom wzajemnej obecności i postawienie im pytania, czy warto wychodzić ze swojej strefy komfortu?

"RECHARGER/Unwind, stymulujące i kojące doświadczenie immersyjne z udziałem największych artystów generatywnych z kraju i zagranicy. Rozwijające się w trzech etapach - relaks, stymulacja i ponowne połączenie - RECHARGER/Unwind zanurza odwiedzających w spektakularnie fascynującym dźwiękowym i wizualnym wszechświecie."

"The Quiet Pond" - credits

kreacja: Odaibe studio

reżyseria, wizualizacje i interakcja: Bartłomiej Szlachcic

muzyka: Paweł Galecki

sound design: Andrzej Koper

modele 3D - Zuzanna Kołodziej


Więcej informacji:

http://oasis.im/en/

http://www.odaibevisuals.com/


Gratulujemy!


zdjęcia: C. Pomerleau - GRIDSPACE, Oasis immersion

info: Elżbieta Leszczyńska-Szlachcic

zamieściła: and

Galeria:

Więcej »