Mobilistan z oficjalną wizytą w ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu!

Mobilistan z oficjalną wizytą w ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu!

Zapraszamy na performance

20 października 2021, godzina 11.00

Dziedziniec ASP, Plac Polski 3/4 

Artyści Manaf Halbouni i Christian Manss przybywają z oficjalną wizytą, aby zaprezentować międzynarodowy projekt artystyczny Mobilistan – pierwsze mobilne państwo proklamowane w przestrzeni samochodu. Mobilistan ma własną flagę, hymn i paszporty. Ma czworo stałych obywateli i obywatelek, przyjmujących rotacyjnie funkcje Prezydenta, Ministra Spraw Zagranicznych, Ministra Finansów i Ministra Spraw Wewnętrznych.  

Projekt odnosi się do koncepcji państwa, jego międzynarodowego uznania, terytorialnych granic, wolności w przemieszczaniu się, obywatelstwa, przynależności i tożsamości. Mobilistan podróżuje po Europie składając wizyty dyplomatyczne oraz przyjmuje wizyty obywateli innych państw wewnątrz limuzyny.  

We Wrocławiu Manaf Halbouni i Christian Manss zostaną podjęci przez Prorektora Michała Staszczaka, Dziekana Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki dr hab. Grzegorza Niemyjskiego oraz prezesa ZPAP prof. Kazimierza Pawlaka, w środę 20 października o godzinie 11.00. Zaraz potem każdy będzie mógł ubiegać się o wizę i odwiedzić Mobilistan!

Manaf Halbouni (1984, Damaszek, Syria) – studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Damaszku oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Laureat nagród i uczestnik wielu wystaw i projektów, w tym w przestrzeni publicznej. Tworzy prace zaangażowane społecznie i politycznie. Mieszka i pracuje w Berlinie.

Christian Manss (1978, Eisenach, Niemcy) – studiował w Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytecie w Lipsku. Jego prace były wystawiane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W swojej praktyce artystycznej używa obrazu, słowa i przestrzeni. Tworzy kolaże malowane  według swojej autorskiej techniki. Mieszka i pracuje w Dreźnie. 

Więcej informacji:

www.mobilistan.art

www.instagram.com/mobilistan.art


info: Karolina Freino

zamieściła: and

Galeria:

  • Mobilistan, zdj. Anne Manss
  • Manaf Halbouni & Christian Manss, zdj. Anne Manss
Więcej »