„Piękno zatrzymane w czasie” - największa wystawa bursztynu w Chinach!

„Piękno zatrzymane w czasie” - największa wystawa bursztynu w Chinach!

Uczestniczą w niej dydaktycy z Pracowni Projektowania Biżuterii z Katedry Wzornictwa dr hab. Agata Danielak-Kujda oraz mgr Agata Nartowska

Na wystawie „Piękno zatrzymane w czasie” / "Beauty trapped in time" w Yunnan Provincial Museum w Chinach, można podziwiać m.in. prace dydaktyków Pracowni Projektowania Biżuterii z Katedry Wzornictwa.

W oddziale Muzeum Narodowego chińskiej prowincji Yunnan w Kunming odbywa się trzecia wystawa polskiej biżuterii z bursztynem promująca naszą kulturę i rękodzieło artystyczne.

Pośród prac wielu wybitnych twórców biżuterii zaprezentowane zostały realizacje:

dr hab. Agaty Danielak-Kujdy, profesora ASP we Wrocławiu oraz mgr Agaty Nartowskiej.

„Głównym celem tej wystawy jest szeroka i dogłębna prezentacja ewolucji polskiego stylu biżuterii bursztynowej na przestrzeni ostatnich 50 lat - od lat 70. XX wieku po dzień dzisiejszy. Na wystawie prezentowane są prace blisko 100 polskich projektantów biżuterii bursztynowej, łącznie ok. 800 eksponatów. Eksponaty prezentowane są w szerszym kontekście polskiej kultury i tradycji, w której bursztyn bałtycki zawsze zajmował szczególne miejsce. Wystawa ma również na celu dostarczenie widzom dogłębnej wiedzy na temat fascynującego i niezwykłego materiału, jakim jest bursztyn bałtycki, a także jego podróży od prostej żywicy drzewnej do pięknego kamienia szlachetnego.”

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=qzPyQxeDX_c&feature=share&fbclid=IwAR21IG7l4PtkphLN2tRYm5Oin-Xwg6vPPG7jsNKjmxl0gU-D9SEjCU4UQ6c

Wystawa: „Piękno zatrzymane w czasie” / „Beauty Trapped in Time”

Muzeum Narodowe prowincji Yunnan w Kunming / Chiny

10 stycznia - 10 marca 2021

Organizator: Yunnan Provincial Museum, Seba Amber

Kurator: Sebastian Tajl, Natalia Zawiła, Jack Yang


zamieściła: Matylda Nowak

Galeria:

  • Muzeum Narodowe prowincji Yunnan w Kunming / Chiny
  • Organizacje wspierające wydarzenie
  • Autorka: dr hab. Agata Danielak-Kujda, profesor ASP we Wrocławiu (foto z prawej strony), Autor:  prof. Andrzej Boss, profesor zwyczajny w Akademia sztuk Pięknych w Łodzi (foto z lewej strony)
Więcej »