Razem- razem- w poszukiwaniu przestrzeni wspólnej.

Razem- razem- w poszukiwaniu przestrzeni wspólnej.

wystawa studentów, absolwentów i słuchaczy studiów podyplomowych kierunku Dyscypliny plastyczne w architekturze oraz Specjalizacji kierunkowej z pracowni dr hab. Anny Marii Kramm, prof. ASP we Wrocławiu

Wystawa sztuki to wspólne przeżycie a wystawie zatytułowanej „Razemrazem”, przyświeca szczególna myśl.  Sens słowa razem, odczytujemy na wiele sposobów: uczeń- mistrz, grupa twórców, razem wraz. Wspólne, zainicjowane wystawą „Razemrazem" spotkanie w Galerii Oko w Centrum Kultury w Oławie, służy po raz kolejny poznaniu i wzajemności.
Wytrwale, formatujemy język, oparty na wielowymiarowym dialogu, stąd też wystawę „Razemrazem”, odczytujemy jako poznawanie w odmienności. Chcąc jeszcze lepiej, zrozumieć sens zawarty w „podwójnym razem”, na krótką chwilę, odnosimy się do namysłu reprezentowanego przez twórcę filozoficznej myśli interpretacji, Hansa Georga Gadamera, który w doświadczaniu sztuki, rozpoznał rzeczywistą postać ludzkiego doświadczenia i rozumienia świata. Najbardziej absorbujące i zarazem najbardziej ukryte w „doświadczeniu razem”, pozostaje poszukiwanie przestrzeni wspólnej.


 Prof. uczelni Anna Maria Kramm 


do obejrzenia on-line https://youtu.be/hYXTKp6DMps

autorzy:

Tomasz Burza
Zuzanna Chęcińska
Aleksandra Dzido
Ewa Folta
Dorota Kaczmar
Monika Kadłubkiewicz
Klaudia Magierowska
Weronika Mikulska
Sylwia Mucha
Monika Romaniuk
Bartosz Rychard
Barbara Stefanicka
Anna Świat
Paula Wange
Aleksandra Zdrzałka


inf. zam

M. Szumiejko DOS