Joanna Opalska-Brzecka "CERAMICZNE OPOWIEŚCI O KUCHNI"

Joanna Opalska-Brzecka "CERAMICZNE OPOWIEŚCI O KUCHNI"

Zapraszamy na wystawę doktorską Joanny Opalskiej-Brzeckiej pt. "CERAMICZNE OPOWIEŚCI O KUCHNI" do Galerii Neon.

CERAMICZNE OPOWIEŚCI O KUCHNI (COOK) to projekt zrealizowany w ramach pracy doktorskiej pod tytułem „Ceramiczne ilustracje 3D”. Składa się on z zestawu kilkunastu form rzeźbiarskich stanowiących komentarz dotyczący globalnych problemów i zjawisk społecznych związanych z jedzeniem oraz książki kucharskiej, w której fotografie form przestrzennych pełnią rolę ilustracji.

COOK jest efektem indywidualnych poszukiwań w obrębie tradycji warsztatu ceramicznego, adekwatnego do tej techniki tematu autorskiej wypowiedzi. Powstałe prace bazują na naczyniowym archetypie ceramiki, określającym jej przeznaczenie do przechowywania i podawania jedzenia, ale pełnią funkcję ilustracji przepisów kuchennych zamiast naczyń i razem z dedykowanymi im recepturami obrazują związane z kuchnią aspekty rzeczywistości. COOK stanowi próbę sformułowanie autorskiej koncepcji narracji w ceramice, umożliwiającej opowiadanie formą, strukturą i kolorem o istotnych problemach w sposób budzący emocje i prowokujący wyobraźnię.

miejsce: Galeria Neon, Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacji. Traugutta 19/21, Wrocław. 

data: 16.11 - 27.11.2020

godziny otwarcia: Pn - Pt. | 9.00 - 16.00, lub po wcześniejszym umówieniu się z autorką: mail: j.opalskabrzecka@asp.wroc.pl

UWAGA! Z powodu trudnej sytuacji epidemiologicznej, wernisaż wystawy się nie odbędzie. Uprzejmie prosimy o zwiedzanie ekspozycji w maskach ochronnych i zachowaniem bezpiecznej odległości od innych. 


zamieśćiła AZG

Galeria:

Więcej »