Rzeźba - REKRUTACJA 2020/2021

Rzeźba - REKRUTACJA 2020/2021

Zapraszamy kandydatów do podjęcia studiów stacjonarnych na kierunku Rzeźba

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ STUDIA NA KIERUNKU RZEŹBA? 

W ciągu pięcioletniego cyklu kształcenia, pod okiem doświadczonej kadry, można rzetelnie poznać i opanować klasyczny warsztat rzeźbiarski oraz tradycyjne i nowoczesne techniki pracy w różnorodnych tworzywach. Jest to baza do samodzielnej pracy twórczej oraz rozwoju w wielu dziedzinach związanych z zagadnieniami przestrzennymi.

PROGRAM STUDIÓW NA KIERUNKU RZEŹBA

Pogram kształcenia na kierunku RZEŹBA prowadzony jest w oparciu o zagadnienia przestrzenne realizowane poprzez praktykę. Kształtowanie bryły w relacji do otoczenia to w dużym skrócie podstawowa domena działań na rzeźbie. Oferta dydaktyczna wzbogacona jest o zagadnienia projektowe jak również o doskonale rozwinięte zaplecze techniczne. Wrocławska RZEŹBA dysponuje najlepszymi w Polsce pracowniami Technik Rzeźbiarskich. To między innymi odlewnia i pracownia metalu, pracownia drewna, kamienia, ceramiki czy konserwacji i rekonstrukcji rzeźby. Cykl kształcenia uwzględnia również nowe technologie cyfrowe takie, jak druk 3D. Uzupełnieniem procesu dydaktycznego są zajęcia teoretyczne z zakresu historii sztuki i filozofii. Program dydaktyczny wzbogacony jest o możliwość udziału w plenerach i praktykach studenckich.

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ?

Studenci uczestniczą w licznych plenerach, sympozjach i festiwalach rzeźbiarskich. Mają możliwość wyjazdów na wymiany międzynarodowe do innych uczelni artystycznych w ramach programu „Erasmus+”. Umiejętności zdobyte na RZEŹBIE stanowią podstawę do wielu kierunków dalszego rozwoju. Nasi absolwenci poza pracami typowo rzeźbiarskimi również projektują wnętrza, scenografię, zajmują się modelowaniem 3D. Jest to kierunek dający bardzo wszechstronne umiejętności, a zatem również możliwości na rynku pracy.

EGZAMINY

Egzaminy na wszystkie kierunki odbedą się w systemie On-line.

Każdy kandydat musi być zaopatrzony w komputer lub inne urządzenie pozwalające na prowadzenie rozmowy z użyciem obrazu i dźwięku

Chcesz wiedzieć więcej

www.facebook.com/RzezbaASP/

Czas trwania rekrutacji do 18 września 2020 godzina 12.00


inf. zam. M. Szumiejko DOS