Wzornictwo ASP w czasach kryzysu - druk przyłbic 3D dla lekarzy

Wzornictwo ASP w czasach kryzysu - druk przyłbic 3D dla lekarzy

Patryk Knapczyk z Pracowni Podstaw Projektowania / Pracowni Komputerowego Wspomagania wraz ze studentem Jakubem Kotowiczem z Pracowni Projektowania Środowiska Pracy oraz ze studentami Politechniki Wrocławskiej zaangażowani są w projekt Przyłbice 3D dla lekarzy - okręg Wrocław

Mgr Patryk Knapczy wraz ze studentami, za zgodą Dziekana i Prodziekana Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii oraz Kierownika Katedry Wzornictwa zaangażowali się w akcję Przyłbice 3D dla lekarzy - okręg Wrocław, używając należących do ASP drukarek 3D w szczytnym celu. 

Przyłbice 3D dla lekarzy - okręg Wrocław to inicjatywna zrzeszająca drukarzy 3d z Wrocławia i okolic, której celem jest doposażenie placówek w przyłbice ochraniające lekarzy i pielęgniarki narażone na zakażenie koronawirusem. Każdy posiadający dostęp do drukarki 3d może wesprzeć inicjatywę. 

więcej o grupie na https://www.facebook.com/groups/1044630732587457/

https://radiogra.pl/studenci-i-pracownicy-pwr-drukuja-przylbice-ochronne-dla-lekarzy.html

https://wroclife.pl/czas-wolny/druk-3d-przylbice-ochronne/

Jak wygląda proces działania w akcji z perspektywy „drukarza”?
- Na samym początku należy przygotować ściągnięty, stworzony przez Politechnikę Wrocławską plik.
- Następnie należy przygotować wszystkie ustawienia druku umożliwiające osiągnięcie wysokiej jakości przy krótkim czasie. Dobieranie odpowiednich ustawień to praca na zasadzie prób i błędów.
- Kolejnym krokiem jest sprawdzanie i doglądanie obiektu podczas druku, niestety technologia drukowania jest dość kapryśna więc często wydruki się „nie udają”.
- Jeżeli wydruk się uda należy wyciągnąć go z drukarki i wyczyścić ze wszystkich niedoskonałości.
- Następnie wyznaczeni przez koordynatorów kierowcy przyjeżdżają po druki (jeżeli jest ich 30 lub więcej) i zawożą do ludzi oceniających przydatność druków oraz składających w gotowe obiekty doposażając je w folie w formacie A4.
- Na końcu przyłbice trafiają do szpitali, które zgłosiły zapotrzebowanie


zamiesćiła AZG

Galeria:

Więcej »