I etap Międzynarodowego konkursu Packaging Innovations 9. Strefa Studenta rozstrzygnięty!

I etap Międzynarodowego konkursu Packaging Innovations 9. Strefa Studenta rozstrzygnięty!

Wśród tegorocznych laureatów I etapu konkursu Packaging Innovations 9. Strefa Studenta znalazła się studentka III roku na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów - Gabriela Ochalik.

Finał konkursu odbędzie się podczas 12 edycji Międzynarodowych Targów Opakowań EXPO XXI w Warszawie w dniach 24-25 czerwca 2020, gdzie Gabriela będzie prezentować swoje prototypy.

Strefa Studenta - to projekt umożliwiający młodym projektantom promocję swoich nowoczesnych prac szerokiemu gronu odbiorców oraz integrację i nawiązanie relacji ze środowiskiem branży opakowań.

Praca naszej studentki zakwalifikowana została w kategorii Szata Graficzna. Jest to kategoria kierowana do grafików tworzących ciekawe projekty graficzne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet czy grafiki na opakowania jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.

Projekt Gabrieli Ochalik powstał z myślą o niewielkiej winnicy, w której większość prac związanych z produkcją wykonywana jest ręcznie.
Zgodnie z tą ideą opracowane są etykiety-wycinanki, alternatywa dla panującej tendencji projektowania jedynie na ekranie. Szata graficzna ma za zadanie stworzyć radosny i ciepły nastrój, podobny do tego, który towarzyszy degustacji win w rodzinnym gronie. Koncepcja opiera się głównie na humorze, czego wyrazem jest mini-folder z opowieścią o przygodach Fina, który poznaje smaki opisywanych win. Przezabawny tekst zamieszczony w folderze jest również autorstwa Gabrieli Ochalik.
Projekt powstał w ramach zadania semestralnego w Pracowni Reklamy i Informacji Wizualnej - Katedra Projektowania Graficznego.

Trzymamy kciuki! Życzymy powodzenia!

Więcej na:
https://packaginginnovations.pl/pl/konkurs-strefa-studenta/ix-strefa-studenta-2020.html


zamieściłą AZG