2010._ - WYSTAWA ODWOŁANA

2010._ - WYSTAWA ODWOŁANA

W związku z bieżącą sytuacją epidemiologiczną planowany na 16 marca wernisaż jak i sama wystawa zostały odwołane.

“2010._” jest wystawą prezentującą prace jedenastu artystek i projektantek, które studiowały razem a w 2010 i 2011 roku ukończyły studia na Wydziale Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych in Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Po dekadzie indywidualnej działalności twórczej, spotykają się one na nowo podczas wystawy zbiorowej. Oprócz prezentacji ceramiki, malarstwa i designu jest to więc podróż sentymentalna i ponowny powrót w inne już progi wrocławskiej akademii.

Wiele z prezentowanych artystek zapoczątkowało swoje autorskie marki i pracownie ceramiczne w Polsce i za granicą. Tworzą i zarazem odnajdują się w świecie globalnej wioski i wymogów dzisiejszego świata, uczą, prowadzą warsztaty, stale rozwijają swoje kwalifikacje zawodowe, a przede wszystkim kreują świat, w którym żyją.

Niektóre z artystek zaraz po studiach zamieniły szkło na ceramikę i ilustrację lub ceramikę na malarstwo i w ten sposób dzięki swojej wytrwałości, ciężkiej pracy i talentowi proponują swoją twórczość światu. Wiele z nich czynnie uczestniczy w branżowych targach, marketach i wystawach w Polsce i za granicą, a ich twórczość dociera do globalnego odbiorcy.

Swoją twórczością prezentowaną podczas wystawy “2010._” w sposób pośredni i bezpośredni artystki udzielają odpowiedzi jak wiele jest indywidualnych dróg kariery i twórczości i nie ma jednego, właściwego przepisu na spełnienie artystyczno-twórcze i związany z tym sukces.

***

Zapraszamy na wernisaż w Galerii Neon w dniu 16.03. 2020 o godzinie 17:00 oraz na prezentację sylwetek artystek podczas wykładu i oprowadzania kuratorskiego w dniu 17.03.2020 o godzinie 13:00 w sali 410 CSU i w Galerii Neon na ul. Traugutta 19/21. Swoje sylwetki zaprezentują osobiście: Katarzyna Anna Chrzanowska- artystka, projektantka założycielka marki KashQ Design pracuje i mieszka i pracuje w Trondheim w Norwegii. Dorota Jędrusik- malarka, artystka interdyscyplinarna mieszka i tworzy w Krakowie, jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. Magdalena Łysiak- artystka, projektantka, założycielka marki MLY Studio, odbywa studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Karolina Gorska- artystka i projektantka założycielka marki Kina Ceramics mieszka i pracuje w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii. Maria Joanna Juchnowska- kuratorka i pomysłodawczyni wystawy “2010._”, artystka projektantka założycielka marki Mari JJ Design mieszka i pracuje w Oslo w Norwegii.

***

Kuratorzy wystawy: Artur Wijata Galeria Sztuki Współczesnej Winda i Maria Joanna Juchnowska.Tekst: Maria Joanna Juchnowska.
Wystawa powstała dzięki współpracy Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kielceckim Centum Kultury i Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.


zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »