"W linii prostej" - wernisaż

"W linii prostej" - wernisaż

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Sylwii Owczarek i Adama Włodarczyka pt. "W linii prostej", który odbędzie się w czwartek 20 września o godz. 19 w Galerii MD_S (ul. Chrobrego 24)


Sylwia Owczarek i Adam Włodarczyk na wystawie zatytułowanej "w linii prostej" prezentują prace z zakresu malarstwa na płótnie oraz szkła artystycznego. Dziedziny te łączy wspólny koncept poszukiwania tożsamości jednostki poprzez pierwotny wzorzec domu rodzinnego.
Oboje artyści wywodzą się z małych miejscowości, których specyficzny klimat lat 90tych odtwarzają poprzez analizę detali z przestrzeni, które towarzyszyły im w dzieciństwie.
Z jednej strony "linia prosta" wyznacza kierunek interpretacji, z drugiej jest obecnością bliskich ludzi i dziedziczeniem estetyki, nawyków oraz obrzędów tej małej społeczności. Pewną rolę odgrywają tu prywatne sentymenty Owczarek i Włodarczyka, jednocześnie jednak predylekcje te równoważy brutalizm danych retrospekcji. Przybrudzone ścierki, odlane z jednej formy nierówne święte obrazki, paździerzowe meble a w nich kryształowe wazony
Wystawa ma za zadanie odtworzyć mikroklimat domu, jego powierzchowność wraz z wewnętrzną intymnością.

____

info: md_s

zam: zzajt