Opublikowano 05 mar 2024
Wernisaż: 15.03.2024 r., godz. 17:00

Galeria Neon ASP Wrocław

Traugutta 19/21

Zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 15 marca 2024 r. o godz. 17:00 w Galerii Neon ASP Wrocław.

20 marca o godz. 17:00 odbędzie sie oprowadzanie kuratorskie.

W dniach 14 – 28.03.2024 w Galerii Neon odbędzie się wystawa pt. „Design jako sztuka negocjacji. Wystawa wdrożonych projektów pracowników Katedry Wzornictwa”.

Na ekspozycji prezentujemy efekty współpracy dydaktyków Katedry, aktywnych projektantów, z polskimi firmami, w większości w postaci egzemplarzy wyprodukowanych maszyn, mebli, butów, lamp czy projektów graficznych, a także w formie prezentacji multimedialnych.

Kadra Katedry Wzornictwa posiada duże doświadczenie w realizowaniu różnorodnych projektów z zakresu projektowania wielkoseryjnego i na mniejszą skalę, w implementowaniu procesu projektowego i twórczego rozwiązywania pojawiających się w trakcie pracy problemów projektowych.

W celu przybliżenia realiów pracy projektanta i wzbogacenia aspektu edukacyjnego wystawy, ekspozycja została zorganizowana według wiodącej tematyki „designu jako sztuki negocjacji”. W poszczególne wymiary, w jakich można rozpatrywać negocjacyjny charakter wzornictwa, wkomponowano przykładowe prace, a dołączone materiały ilustracyjne wyjaśniają bliżej zarówno sześć poruszonych kategorii negocjacji, jak i proces projektowy oraz bardziej szczegółowe aspekty projektowania przedstawionych obiektów.

Na wystawie przedstawiamy około 30 projektów autorstwa siedemnastu projektantów z Katedry Wzornictwa, a mianowicie: dr Ady Brożyny,  mgr. Rafała Filipka, dr. Tomasza Gacka, prof. Piotra Jędrzejewskiego, dr. Patryka Knapczyka, mgr. Jarosława Kowalczyka, dr. Krzysztofa Kubaska, dr. Jacka Kujdy, dr Wiktorii Lenart, dr Agaty Nartowskiej, mgr. Tomasza Niemca, dr hab. Marty Płonki, dr. Grzegorza Rozwadowskiego, dr. hab. Piotra Stockiego, mgr. Jacka Śliwowskiego, dr. Wojciecha Wesołka, dr Renaty Wites-Krzyżanowskiej.

Kuratorką wystawy jest dr Beata Ludwiczak, do której należało też opracowanie koncepcji i tekstów teoretycznych. Projekt i realizację ekspozycji wykonali: dr Tomasz Gacek, prof. Piotr Jędrzejewski, dr Agata Nartowska, dr Jacek Śliwowski, dr Renata Wites-Krzyżanowska.

Projekt plakatu i  przygotowanie materiałów promocyjnych: mgr Jarosław Kowalczyk.

Zapraszamy do zapoznania się z dorobkiem pracowników Katedry Wzornictwa na Wydziale Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii jako świetnym przykładem współdziałania na styku biznes-uczelnia.

Na wystawie przedstawiamy około 30 projektów autorstwa siedemnastu projektantów z Katedry Wzornictwa. Projekty zrealizowane zostały we współpracy z 13 firmami realizacyjnymi, działającymi na Dolnym Śląsku i w innych regionach Polski. Dodatkowo, kilka firm i instytucji było zaangażowanych jako zleceniodawcy.

Wernisaż: 15 marca 2024 r. o godz. 17:00, Galeria Neon ASP Wrocław, Traugutta 19/21.

Pozostałe wydarzenia