Opublikowano 18 kwi 2024

Muzeum Porcelany w Wałbrzychu

1 Maja 9
58-300 Wałbrzych

Wystawa prac studenckich zrealizowanych w Pracowni Projektowania Ceramiki Artystycznej i Użytkowej w Katedrze Konserwacji i Restauracji Ceramiki i Szkła na Wydziale Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP prowadzonej pod kierunkiem: dr Łukasza Karkoszki.

Zaprezentujemy realizacje studenckie obejmujące zagadnienia związane z projektowaniem i całym procesem powstawania ceramiki w szerokim tego słowa znaczeniu. Mozaiki, wyroby użytkowe, małe formy rzeźbiarskie oraz kopie wyrobów historycznych przygotowane w ramach prac dyplomowych to zasadnicza część prezentacji ale ideą wystawy jest ukazanie procesu powstawania od rysunku, projektu, modelu przez formę, odlew po gotowy ceramiczny wyrób. Odsłonimy szerokie spektrum możliwości jakie oferuje medium ceramiczne. Medium umożliwiające studentom doświadczenie oraz porównanie wielu metod i technik, jakie należy zastosować do osiągnięcia pożądanego efektu plastycznego.

Pozostałe wydarzenia