Podsumowanie Ogólnopolskiej Konferencji Kształtowanie oraz wystawy Przestrzeń jest materialna

Opublikowano 06 paź 2023
and

29 września br. w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbyło się bardzo interesujące spotkanie – Ogólnopolska Konferencja Kształtowanie poświęcona edukacji artystycznej w zakresie form przestrzennych w polskich liceach plastycznych.

Plakaty Ogólnopolskiej Konferencji Kształtowanie oraz wystawy Przestrzeń jest materialna

Spotkanie krótkim wystąpieniami rozpoczęli prof. Wojciech Pukocz Rektor ASP we Wrocławiu oraz prof. Beata Mak-Sobota Prorektor ds. dydaktycznych i studenckich.

Prezentację dorobku poszczególnych szkół poprzedził wykład dr hab. Magdaleny Grzybowskiej poświęcony kształceniu artystycznemu.

Uczestnikami konferencji byli dyrektorzy i nauczyciele rzeźby z wielu liceów plastycznych z całej Polski oraz pracownicy kierunku rzeźba z wrocławskiej ASP. Naszymi gośćmi były także: Agnieszka Hejduk-Domańska, zastępca dyrektora DSA, Departament Szkolnictwa Artystycznego w MKiDN, Iwona Skowron, wicedyrektor Centrum Edukacji Artystycznej oraz Urszula Januszewska, wizytator CEA.

Po konferencji jej uczestnicy wzięli udział w zakończeniu wystawy Przestrzeń jest materialna, na której zostały zaprezentowane wybrane prace uczniów z liceów plastycznych z następujących miast: Lublin, Zamość, Kraków, Bielsko-Biała, Gdynia, Nałęczów, Częstochowa, Rzeszów, Kielce, Poznań, Rypin, Zduńska Wola, Nowy Wiśnicz, Krosno, Zakopane, Kościelec, Jelenia Góra, Katowice, Radom.

Wystawa od 11 września br. była prezentowana w budynku przy Placu Polskim.

<p>Wystawa Przestrzeń jest materialna, zdj. Michał Pietrzak</p>

Konferencja oraz wystawa zostały zorganizowane przez Iwonę Skowron zastępcę dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Grzegorza Niemyjskiego dziekana Wydziału Rzeźby i Mediacji Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za inspirujące spotkanie, bardzo ciekawe prezentacje, a także inspirujące rozmowy. Składamy podziękowanie także Michałowi Dudzie dyrektorowi Muzeum Architektury we Wrocławiu za udostępnienie nastrojowej przestrzeni muzealnej.

zdjęcia: Roland Grabkowski (dokumentacja przebiegu konferencji)
zdjęcia: Michał Pietrzak (dokumentacja obiektów wystawy)
plakat: Piotr Olejarz