Klub Uczelniany AZS ASP - sekcja pływania

Opublikowano 16 kwi 2024
im
Klub Uczelniany AZS ASP - sekcja pływania

Klub Uczelniany AZS ASP - sekcja pływania, wystąpił po raz szósty na akademickiej centralnej imprezie mistrzowskiej. Przed mistrzostwami dwukrotnie startowaliśmy w Dolnośląskiej lidze międzyuczelnianej we Wrocławiu, by po dobrych treningach na basenie przy ul. Teatralnej wyjechać w dniach 12-14.04 do Lublina na Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu.

Reprezentacja ASP przystąpiła do rywalizacji w składzie: Vladyslava Klievakina, Alexandra Slavetskaya, Gabriela Wójcik, Daria Rusiecka, Igor Szewkunow, Maciej Nakonieczny, Lech Narożny oraz mgr Wojciech Kabat (trener i opiekun KU AZS ASP).

Do rywalizacji zgłoszonych było blisko 1100 zawodników z 81 uczelni z całej Polski. Oprócz klasyfikacji generalnej, była również klasyfikacja typów uczelni. ASP była w gronie uczelni społeczno - przyrodniczych.

WIelkie emocje towarzyszyły nam w rywalizacji sztafet Kobiet, gdzie do ostatnich metrów nasze Studentki rywalizowały z Politechniką Świętokrzyską z Kielc. Na ostatnich metrach udało nam się pokonać koleżanki z toru obok i zwyciężyć!

W rywalizacji 50m stylem dowolnym najlepszy występ zanotowała Vladyslava Klievakina, która jednocześnie ustanowiła wewnętrzny rekord naszej uczelni i z czasem 31.30 uplasowała się na 67 miejscu w klasyfikacji generalnej (na 123 startujące zawodniczki), natomiast w klasyfikacji USP zajęła bardzo wysokie 14 miejsce!

Całej drużynie pragnę bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie w treningi, udział w imprezie mistrzowskiej, chęć pokonywania własnych czasów, tym samym uzyskiwania rekordów życiowych. Stworzenie wspaniałej i radosnej atmosfery w drużynie, a także promocje kultury fizycznej w wydaniu jedynej artystycznej uczelni na Akademickich Mistrzostwach Polski - Wojciech Kabat.

Dzień pierwszy

50m stylem klasycznym:
Lech Narożny czas 41.45 miejsce 76, w klasyfikacji USP miejsce 20

50m stylem grzbietowym:
Vladyslava Klievakina czas 37.47 miejsce 56, w klasyfikacji USP miejsce 11
Daria Rusiecka czas 44.17 miejsce 70, w klasyfikacji USP miejsce 14
Gabriela Wójcik czas 45.92 miejsce 71, w klasyfikacji USP miejsce 15
Alexandra Slavetskaya czas 46.43 miejsce 72, w klasyfikacji USP miejsce 16

Sztafeta Kobiet i Mężczyzn 4x50m stylem dowolnym:
K: Rusiecka, Wójcik, Slavetskaya, Klievakina  czas 2:34.97  miejsce 37
M: Kabat, Szewkunow, Narożny, Nakonieczny  czas 2:27.06  miejsce 45