I Pracownia Ceramiki Artystycznej, dyplomująca

Pracownia Ceramiki Artystycznej I - dyplomująca

prof. Przemysław Lasak

mgr Marta Olejniczak, as.

Pracownia kształci studentów II, III roku studiów licencjackich oraz I, II roku studiów magisterskich.

Idea:

Wychowanie osobowości twórczej przez rozwój intelektualny i plastyczny.

Zadaniem pracowni jest kształcenie studentów o wysokich kwalifikacjach rozumiejących procesy twórcze i technologiczne, zdolnych do podejmowania indywidualnej działalności w ceramice artystycznej.

Założenia programowe pracowni opieraja się na zasadach indywidualnego rozwoju studenta, na podstawach wiedzy o ceramice, aż po umiejętności określenia własnego jezyka wypowiedzi w sztuce.

Program zakłada poznanie technik formowania, sposobów barwienia, szkliwienia i wypalania prac ceramicznych. Głównym celem programu jest wykształcenie i wychowanie artysty ceramika, przygotowanego do podjęcia twórczej pracy zawodowej.

Formy kształcenia:

• wykłady z zakresu zagadnień związanych z ceramiką unikatową ćwiczenia warsztatowe zadania projektowe korekty przeglady

Założenia programowe: Poznanie tworzyw dla celów twórczych Łaczenie w zadaniach problemów artystycznych i warsztatowych Indywidualna współpraca z każdym studentem