SZLIFUJ SWÓJ TALENT! STUDIUJ RZEŹBĘ!

SZLIFUJ SWÓJ TALENT!      STUDIUJ RZEŹBĘ!

Do 14 czerwca 2019 trwa rekrutacja na kierunku Rzeźba!

Zajęcia na kierunku RZEŹBA realizowane są w trybie studiów stacjonarnych, magisterskich. Studia te obejmują program kształcenia w oparciu o zagadnienia przestrzenne poprzez praktykę.

Kształtowanie bryły w relacji do otoczenia to w dużym skrócie podstawowa domena działań na rzeźbie. Oferta dydaktyczna wzbogacona jest o zagadnienia projektowe jak również o doskonale rozwinięte zaplecze techniczne.

Wrocławska RZEŹBA dysponuje najlepszymi w Polsce pracowniami Technik Rzeźbiarskich. To między innymi odlewnia i pracownia metalu, pracownia drewna, kamienia czy konserwacji rzeźby. Cykl kształcenia uwzględnia również nowe technologie cyfrowe takie, jak druk 3D. Uzupełnieniem procesu dydaktycznego są zajęcia teoretyczne z zakresu historii sztuki i filozofii. Program dydaktyczny wzbogacony jest o możliwość udziału w plenerach i praktykach studenckich.

 Egzamin na rzeźbę obejmuje:

- egzamin z rysunku (studium z natury)

- egzamin specjalistyczny z rzeźby obejmujący studium z natury oraz  zagadnienia kompozycyjne (wykonanie obiektu rzeźbiarskiego na zadany temat).

CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ?

Studenci uczestniczą w licznych plenerach, sympozjach i festiwalach rzeźbiarskich. Mają możliwość wyjazdów na wymiany międzynarodowe do innych uczelni artystycznych w ramach programu „Erasmus+”. Umiejętności zdobyte na RZEŹBIE stanowią podstawę do wielu kierunków dalszego rozwoju. Nasi absolwenci poza pracami typowo rzeźbiarskimi również projektują wnętrza, scenografię, zajmująsię modelowaniem 3D. Jest to kierunek dający bardzo wszechstronne umiejętności, a zatem również możliwości na rynku pracy.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ STUDIA NA KIERUNKU RZEŹBA?

W ciągu pięcioletniego cyklu kształcenia, pod okiem doświadczonej kadry, można rzetelnie poznać i opanować klasyczny warsztat rzeźbiarski oraz tradycyjne i nowoczesne techniki pracy w różnorodnych tworzywach. Jest to baza do samodzielnej pracy twórczej oraz rozwoju w wielu dziedzinach związanych z zagadnieniami przestrzennymi.

Chcesz wiedzieć więcej:

Więcej informacji.

REKRUTACJA

Facebook www.facebook.com/Rzeźba ASP

m.grzybowska@asp.wroc.pl

m.staszczak@asp.wroc.pl


zamieścila AZG

Galeria:

Więcej »