Studentki ceramiki na warsztatach w WPT

Studentki ceramiki na warsztatach w WPT

29 marca odbyła się we Wrocławskim Parku Technologicznym (WPT) druga edycja międzyuczelnianych warsztatów przedsiębiorczości metodą Design Thinking. Naszą Akademię reprezentowały dwie studentki ceramiki – Maria Wojtaszek i Teresa Husarska.

Zmagania międzyuczelnianych drużyn wygrał projekt „Osobisty Trener Personalny”, w zamierzeniu dedykowany młodemu start-uperowi z firmą ulokowaną w Dolnośląskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Maria Wojtaszek i Teresa Husarska, uczestniczki warsztatów, to studentki I roku studiów magisterskich na Wydziale Ceramiki i Szkła naszej uczelni. Maria studiuje w II Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej prof. Mirosława Kocińskiego, interesują ją projekty ceramiczne dotyczące relacji międzyludzkich, na swoim koncie ma m.in. zestaw dla rodziców i dzieci, pozwalający spędzać wspólnie czas; Teresa natomiast studiuje w I Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej prof. Lidii Kupczyńskiej-Jankowiak, jest autorką m.in. kafla służącego do fizjoterapii stóp. Teresa była członkinią zespołu, którego projekt został oceniony najlepiej przez innych uczestników warsztatów i tym samym wygrał tę międzyczuczelnianą rywalizację.

Kolejne warsztaty zaplanowano na 26 kwietnia, 17 maja i 14 czerwca. Chętni studenci lub studentki mogą wysyłać zgłoszenia na e-mailowy adres: j.zuchowski@asp.wroc.pl, podając numer telefonu komórkowego do kontaktu.

Możliwy jest także udział w warsztatach doktorantów lub doktorantek lub pracowników/pracownic dydaktyczno-naukowych.


Tekst: Jakub Żuchowski

Zdjęcia: Dominik Marzec / Wrocławski Park Technologiczny S.A.

 zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »