PLEIN - AIR

PLEIN - AIR

28 lutego 2019 została otwarta wystawa malarstwa studentów ASP im. E Gepperta we Wrocławiu oraz studentów UAP w Galerii Casa Matei w Kluż Napoka w Rumunii.

Na wystawie zostały przedstawione prace powstałe na dwóch plenerach, które odbyły się kolejno; w dniach 7-11 sierpnia w Plenerowym Domu Pracy Twórczej ASP w Luboradowie oraz w dn. 20 - 25 sierpnia 2018 r. “Plein Air - Centennial, Międzynarodowy Art Camp” w pawilonie Wydziału Malarstwa UAD Cluj-Napoca w Central Parku. W obydwu plenerach wzięło udział 16 studentów oraz 4 nauczycieli z dwóch uczelni artystycznych, którzy tworzyli w mniej akademickim klimacie, podkreślając, poprzez wymianę pomysłów, wizji i doświadczenia, znaczenie Stulecia w istnieniu współczesnego człowieka.

 W ubiegłym roku Polacy świętowali Stulecie Niepodległości a Rumunia 100 lat Wielkiej Unii. Są to wydarzenia, które zasługują na pełną uwagę obywateli obu państw, historyków, ludzi kultury i sztuki. W tym kontekście, “Plein Air - Centnar, międzynarodowy obóz malarski”, chciał zgromadzić przedstawicieli młodszego pokolenia artystów z obu krajów, właśnie w imię artystycznego znaku Stulecia, wyjątkowego w życiu i twórczości artystycznej. Celem plenerów było również pogłębienie współpracy między dwiema artystycznymi uczelniami wyższymi oraz wytyczenie nowych ścieżek pracy dla studentów i nauczycieli z UAD Cluj-Napoca i ASP Wrocław.

 

info: prof. A. Szewczyk

zamieściła AZG

Galeria:

Więcej »