AZS ASP

AZS ASP

Zakończenie sezonu siatkarskiego!

Zakończył się trzeci sezon występów w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej naszej siatkarskiej drużyny Kobiet. Na zakończenie sezonu graliśmy z Akademią Wojsk Lądowych. W pierwszym secie byliśmy bardzo blisko zwycięstwa. Dziewczyny prowadziły już 21:17. Wojskowe jednak odrobiły straty i wygrały. W drugim i trzecim secie trwała walka o każdy punkt. Mecz zakończył się zwycięstwem AWL.

Sezon 2018/2019 był wyjątkowy dla naszej uczelnianej drużyny. Trzy dziewczyny w czasie trwania sezonu odniosły kontuzję, która eliminowała je z gry. Ukłony dla dziewcząt za dobrze przepracowane treningi, za kapitalną postawę we wszystkich meczach i choć nie udało się wygrać, to jestem z nich dumny, za to jaką tworzą atmosferę w drużynie, za postawę sportową na meczach. Dziękuję w imieniu drużyny Magdzie Stasiak, która "non profit" pomagała naszym dziewczynom na treningach. Pani Magda Stasiak to była zawodniczką ekstraklasowej Gwardii Wrocław. Dziękuję serdecznie również Marcie Bubiłek i Małgosi Kulig które w tym roku kończą studia na ASP. Tworzyły od samego początku drużynę siatkarską i były ich pierwszymi Kapitanami. Dziękuję licznie zgromadzonym kibicom na naszych meczach. Sezon siatkarski się zakończył, a przed nami liga pływacka i akademickie mistrzostwa Polski w Lublinie.


Skład drużyny:

Marta Bubiłek, Małgorzata Kulig, Joanna Bujak, Paula Hoffman, Lidia Zajdzińska, Oliwia Turowska, Barbara Zemankiewicz, Pola Gierzkiewicz, Alicja Działo, Kalina Wronecka, Wiktoria Ptak, Patrycja Kowalik.


info: W. Kabat

zamieściła: AZG

Galeria:

Więcej »