Przejdź do treści

ŚWIATŁO CZUŁOŚĆ

Ogłoszenie
Opublikowano 12 sty 2019

Wydarzenie realizowane w oparciu o projekt badawczy pt. ŚWIATŁO – CZUŁOŚĆ Sympozjum Mediacji Sztuki

Światło Czułość

Katedra Mediacji Sztuki 

Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu 

Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego

pl. Wolności 7a, Wrocław 

SESJA WARSZTATOWA

16.01.2019 godz. 17.00 – 20.00

17.01.2019 godz. 11.00 – 14.00

Wydarzenie realizowane jest w oparciu o projekt badawczy pt. ŚWIATŁO – CZUŁOŚĆ, bazujący na efektach Sympozjum Mediacji Sztuki, które odbyło się w Luboradowie w dniach od 25 do 28 maja 2018 roku oraz Międzyśrodowiskowej Konferencji odbywającej się w Galerii „Miejsce X" w Opolu, w dniach 19 i 20 listopada 2018 roku.

PROJEKT BADAWCZY KATEDRY MEDIACJI SZTUKI

przyznany dnia 7 listopada 2018 r. w ramach wniosków badawczych dla Rozwoju Młodej Kadry, Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu.

Pod kierunkiem doktorantki Marii Bitki z "Pracowni Słowa i Obrazu" prof. Darii Mileckiej,

koordynator projektu Piotr Gardecki - student ostatniego roku Mediacji Sztuki.

Zapraszamy na dwa dni warsztatowe, które rozpoczną się w Muzeum Teatru już 16 stycznia 2019 o godzinie 17.00. Na spotkanie zapraszamy osoby, które pragną uczestniczyć w procesie przeniesienia światła za pomocą ruchu i utrwalenia go na papier światłoczułym lub kliszy fotograficznej. W tym celu sala wystaw czasowych Muzeum Teatru zostanie przeistoczona w przestrzeń teatralną, gdzie wspólnie z realizatorami projektu będziemy w kolejnych aktach przeprowadzać eksperymenty fotogramów. Praca będzie bazować na obserwacji ruchu aktorów, światła i błysku.

Z naszej strony zapewniamy uczestnikom papier światłoczuły, niezbędną chemie do procesów fotograficznych. Wszyscy proszeni są o przybycie ze świeczką, ewentualnie z własnym aparatem lub lampą błyskową. Preferowany wygodny strój na czarno, udział jest bezpłatny.

REALIZATORZY SESJI WARSZTATOWEJ:

Jiri Sigut, fotograf z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, intensywnie badający możliwości

medium fotograficznego, przekraczając jego granicę, redefiniując w szerszym kontekście sztuk wizualnych, tworząc swój własny, unikalny styl. Mieszka i pracuje w Ostrawie, Czechy.

Anna Nabiałkowska, aktorka związana z Wrocławskim Teatrem Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego od 1987 r. Brała udział we wszystkich spektaklach tego teatru, grając role pierwszo i drugoplanowe.

Mariusz Sikorski, aktor Teatru Pantomimy im Henryka Tomaszewskiego od 1982 r. Odtwórca wielu ról pierwszoplanowych w rodzimym teatrze. Gościnnie w Teatrze Narodowym w Warszawie, Teatrze Współczesnym, Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Piotr Gardecki, malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Wydział Malarstwa i Rzeźby, Kierunek Malarstwo (2006-2010). Dyplom w pracowni prof. Krzysztofa Skarbka. Aktualnie student Katedry Mediacji Sztuki w ASP we Wrocławiu.

UDZIAŁ BIORĄ:

Bartosz Radziszewski

Grzegorz Madaliński

Maria Bitka

Lilianna Leń

Zofia Wiktorek

Zuzanna Jaroszewicz

Oskar Kolbert

Anastasiya Cherepanova

Weronika Krawczyk

Bartosz Mokrzycki

Irena Polit

Wiktoria Golba

Sławomir Bury

wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/543009259514553/

https://sway.office.com/hRNR5f3oxy6M79nZ?ref=Link&fbclid=IwAR3Ua9LK22MwQtk0mhylGBL1oY_mZw_jw-FenhN3JK3uYtljcSk_nTivXjw

ZGŁOSZENIA:

pgardecki@gmail.com

zamieścił: Tomasz Niedziółka

Pozostałe aktualności